Skocz do zawartości

Infinitum


Dżony

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Gratuluje konstrukcji. Rozumiem, że zleciłeś montaż elementów firmie? Miałeś taką możliwość i skorzystałeś czy bałeś się, że sam nie podołasz?

Ile wyniosło Cie wykonanie takiej obudowy?

Link do komentarza
Share on other sites

Ładna konstrukcja, elegancka obudowa, pozostaje tylko pogratulować 😉.

Koła z wobitu? Używałem je w moim 1 minisumo i teraz wiem, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny robot. Podobny trochę do tego którego próbuję zrobić od dawna : ). Gratuluję i czekam na kolejne konstrukcje : )

PS: Spróbuj go kiedyś maxymalnie obniżyć (obudowę) bo płytka idealnie do tego pasuje i aż chce się go zobaczyć w takiej odsłonie : )

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker, ta czerwona płytka jest czwarta, pierwsze dwie lutowałem sam no i nie wyszło, ale przypadkowo na trafiłem na tą firmę z Katowic (więc blisko mnie) i mi przelutowali szybko sprawne elementy. Potem okazało się, że był błąd na płytce i było trzeba na szybko zrobić nową i też mi pomogli. A lutować sam po prostu nie chciałem, żeby nie ryzykować, bo za drogie są te elementy. Obudowa chyba około 150zł + 100zł lakiernik 😉

Simo, koła z pololu (pewnie nie wiele się różnią) ja do poprawy przyczepności przykleiłem im gumy z kół z solarbotics (bodajże), ale i tak nie wiele to dało. Będę szukał innego materiału następnym razem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Super robot, gratulacje 😃 Mam trzy pytanka:

1) Czy te ktiry z tyłu znalazły zastosowanie?

2) Płytka jest elegancko zaprojektowana, niska, to ja się pytam, czemu ten robot taki wysoki wyszedł? 😅

3) Pololki mocowane za czoło? Jeśli tak to jak to się sprawdza, bo mam wątpliwości co do tych dwóch śrubek 1,6mm.

Link do komentarza
Share on other sites

PCB z Merkara? Jak oceniasz w stosunku do Satlandu? I płaciłeś w efekcie za ten montaż 😉 ? Jeśli tak, to można wiedzieć ile?

Co do samego projektu robota:

Gdybyś wywalił ten LCD, udałoby się zejść sporo z wysokością (obniżając środek ciężkości), ewentualnie zamiast takiego dużego zastosować coś graficznego z telefonu (zdecydowanie cieńsze). W kolejnym robocie sugerowałbym wysunięcie KTIRów jeszcze bliżej krawędzi robota, najdalej jak tylko się da (zyskasz cenny czas na wyhamowanie - będziesz mógł "szukać" z większą prędkością). Muszę się jeszcze przyczepić do grubości ścieżek zasilających "prądowych" i do silników - są bardzo cienkie. No i napiszę jeszcze raz na temat materiału obudowy - tylko nie alu na pług 😉

KD, z tego co pamiętam to Dżony używa standardowych mocowań pololu, ale przytwierdzonych pionowo, co pozwala wysunąć silniki stosunkowo daleko na tył obudowy.

Link do komentarza
Share on other sites

KD, z tego co pamiętam to Dżony używa standardowych mocowań pololu, ale przytwierdzonych pionowo, co pozwala wysunąć silniki stosunkowo daleko na tył obudowy.

Cwaniak 😅 Ale po zawodach w Sosnowcu zdecydowałem się olać te mocowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Konstrukcja estetycznie na wysokim poziomie. Ważne jest, że znasz jej słabe strony bo wiesz co można w przyszłości poprawić. Śrubki nie wyglądają tak, źle powiedziałbym nawet, iż nadają mu pewnego uroku. wyświetlacz na zawodach uważam za zbędny lecz sam fakt, iż on się znajduje w robocie podnosi jego poziom bo zawsze na czas walk można wyłączyć go.

Nie uważacie, że w pierwszej rundzie na RA była dość duża różnica poziomu w poszczególnych grupach?

Link do komentarza
Share on other sites

small-man, ja miałem farta bo wycenę zrobili mi stosunkowo wcześnie, a potem zmieniły się ceny więc ja miałem za 70zł 😉 płytka w 5 dni od zamówienia w merkarze 100zł za super express.

KD93, KTIR tylne nie, niestety w projekcie było małe przesunięcie i nie mogłem ich użyć 😋 Robot wysoki bo pod wyświetlaczem jest aku, a co do mocowań to cię przerażę silniki trzymają się tylko na jednej śrubce z białego mocowania, bo spiłowałem jeden uchwyt żeby koła były niżej 😃

Bobby, Zdecydowanie merkar (już nigdzie indziej nie będę robił), po porównaniu cynowania z satlandu i merkaru wybieram ten drugi, zdecydowanie merkar lepszy. A o obniżeniu będę myśleć 😉 czemu ja twoje uwagi znam na pamięć 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny robot 😉 Przede wszystkim oryginalny. Śmiem twierdzić (jak poprzednicy), że wysokość można by znacznie zredukować kosztem LCD, akumulatora.

Dziwi mnie fakt montażu elementów w profesjonalnej firmie, a raczej nie rozumiem gdzie miałeś problemy 😉

Szkoda, że nie mieliśmy okazji pogawędzić na RA2011 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Robot wysoki bo pod wyświetlaczem jest aku
Tak jak kolega wyżej poleciłbym zrezygnowanie z wyświetlacza albo zamontowanie typu takiego z nokii 3310 : ) Z tego co widziałem podobnie się montuje a robocik odrazu kilka cm niższy : ). Na akumulator też są sposoby ^^. Ale to lużna propozycja to oczywiście twój projekt : ).
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.