Skocz do zawartości

Turbinowiec


Razonek

Pomocna odpowiedź

Po co? Nie gadaj że po przeglądnięciu forbota i własnej wiedzy nie potrafisz go "stworzyć" tutaj jest zatrzęsienie gotowych schematów. Przysięgam w moim niema nic nadzwyczajnego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Swietna konstrukcja! Gratuluję🙂

Ale.. jakoś na fotkach nie potrafię znaleźć lipola 😉 wiem że już późno, no ale 2 minuty oglądam fotki, i nic 😋 Gdzie on się podział ? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

MatManiak, bo na fotkach go nie ma 🙂 , jest tylko mocowanie za turbiną, obejrzyj drugi filmik tam jest ładnie widoczny.

EDIT: A nie, faktycznie nie ma... nie wiem jakim cudem go tam widziałem...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

MatManiak, bo na fotkach go nie ma 🙂 , jest tylko mocowanie za turbiną, obejrzyj drugi filmik tam jest ładnie widoczny.

EDIT: A nie, faktycznie nie ma... nie wiem jakim cudem go tam widziałem...

Za turbiną jest regulator silnika bezszczotkowego do obsługi turbiny 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No więc tak. Akku jest na tym łączniku czujników z główną płytką. Leży sobie elegancko przywiązana taśmą 🙂 Jest to najlepsze rozwiązanie. Gdy akku jest przyczepiony za turbiną to wtedy robot oscyluje. Widać to na pierwszym filmiku z Turbinowcem. Tam bateria była przyklejona "stojąc" i to powoduje taki ruch.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak to ja 🙂

Problem był z urwaną ścieżką od potencjometru. Turbina wytwarza takie wibracje że takie anomalia się dzieją 🙂 Musze teraz przylutować nóżkę potencjometru bezpośrednio do komparatora

Link do komentarza
Share on other sites

Hah, to niefajnie 🙂 No, ale twój poprzedni robot "łólwerin" (🙂) też dzisiaj startował, prawda?

Jak jak na razie ze szkoły startowałem tylko z tymi całymi Lego Mindstorm, ale massakra to jest 🙂 Gotowe klocuszki, daremny napęd i wszystko tak drogie, że ja nie mogę🙂 Dlatego właśnie jestem w trakcie tworzenia schematu do mojego autorskiego LF 🙂 Silnik pololu HP 30:1, turbinka (nie mam szczególnego pomysłu więc może nawet wezmę też tą co ty 🙂 ), nie więcej niż 16 czujników fotoodbiciowych i algorytm PID lub PD 🙂 Mam nadzieję, że wypali bo szkolne roboty to porażka jest 🙂 Np. czujnik jeden koloru z lego z przesłaniem u nich kosztuje 150 zł! Paranoja... 🙂

[ Dodano: 19-06-2012, 19:48 ]

@Treker,

Zawody były w Chorzowie organizowane przez... przez... kurczę, jakąś szkołę - musiałbym sprawdzić.

Były kategorie LF (i wszystkie razem (obojętnie czy Lego czy własne)), ale podzielone jakoś wiekowo tak dziwnie 🙂, LF Open czyli czasy wszystkich LF'ów i Robotmaniak czyli robot, który miał robić "coś" 🙂 Skromnie się pochwalę, że miałem z kolegą 4 miejsce, co przy naszym wieku i na prawdę nie wielkiej ilości pracy włożonej w projekt jest wynikiem całkiem, całkiem 🙂 Gdybyście mieli być też tym zaskoczeni to nauczycielka mówiła mi coś o zawodach w Tychach koło listopada 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Były takie malutkie zawody w Chorzowie. Były tylko LF'y i Freestyle. Konkurencja ogólnie słaba. Poza mną i chyba dwoma innymi robotami były same linefollowery z LEGO. W dodatku były przedziały wiekowe, i tak dzięki temu turbinowiec który nawet nie wystartował zajął 3 miejsce, Wolverine zajął 1 miejsce i pierwsze w klasyfikacji ogólnej.

Sorry pisałem i byłem afk i wyszło że się powtarzam. W Tychach to zawody chyba tylko i wyłącznie lego, chyba to są zawody "Robotown"

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.