Skocz do zawartości

[Minisumo] Zniszczyciel II


Pomocna odpowiedź

Może miałbyś załatwić jeszcze takie 4? albo podać szczegółowe wymiary aby można było podobne wytoczyć?

Załatwić raczej nie bardzo (po prostu trudno znaleźć aż 4 jednakowe 😐 Z wymiarami też będzie kłopot bo aktualnie nie mam suwmiarki...

Tymczasem posiedziałem trochę nad płytką :

No i myślałem nad mocowaniem... Te plastikowe obejmy pololu są faktycznie gów**ane a, że na modelarni jest frezarka to zrobię to tak :

Nie wiem czy dobrze widać ? Plan jest prosty z kawałka aluminium wyfrezuje taki kanalik w który wsune silniki dodatkowo z przodu i z tyłu dam kawałki balaszki do której będzie przykręcony silnik, pod spodem wywiercę i nagwintuje dwa otwory. Cały "kanalik" przykręcę do prostokatnego kawałka aluminium o wymiarach 50x35x2mm

Będę też musiał wytoczyć sobie piasty do kół...

Link do komentarza
Share on other sites

Ej a co myślicie o dawaniu dwóch mostków ? Jest ot potrzebne przecież te silniczki i tak nie ciągną więcej niże 1,6A może jeden z radiatorem wystarczy. Ewentualnie myślałem na daniem po jednym mosfecie do sterowania silniczkami...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Propo Twojego pytania użyj 2 mostków. Weź pod uwage, że robot czesto bedzie w zwarciu z przeciwnikiem zatem silniki pobiorą maksymalny prąd. Mam pytanko jak robisz taki fajny wymiar w EAGLE?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanko jak robisz taki fajny wymiar w EAGLE?

Jest to narzędzie "dimension"

[ Dodano: 04-11-2012, 09:56 ]

No dobra to faktycznie zostanę przy dwóch mostkach. Tymczasem rzucilibyście okiem na schemat i płytkę ?

Chyba za bardzo nie ma co sprawdzać wszystko zrzynane z not katalogowych 😅

Warstwa top :

Warstwa bottom :

Overall :

I mam takie pytanie jak w santlandzie robią płytkę to element THT ma pady na obu warstwach ? Tzn moge wykorzystać nóżkę kondensatora jako metalizację 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Tolo, a gdzie masz czujniki linii? 😋

Oczywiście, że pady są po obu stronach. Każde pole z warstw Vias i Pads jest na obu warstwach płytki.

Wrzuć jeszcze raz grafiki płytki w wyższej rozdzielczości, bo teraz to nic nie można wyłapać 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście, że pady są po obu stronach. Każde pole z warstw Vias i Pads jest na obu warstwach płytki.

No to w zasadzie o to mi chodziło.

Tolo, a gdzie masz czujniki linii?

No mam dwa pady przy ADC...

Jeszcze dam dzielnik do pomiaru baterii i chyba będzie koniec...

Link do komentarza
Share on other sites

chyba wkradło się zwarcie powyżej złącza do programowania. No i przy samym złączu ścieżka biegnie niebezpiecznie blisko kwadratowego pada.Również na dole między mostkami przelotka nachodzi na ścieżkę. Sprawdź jeszcze, czy pola lutownicze ( chyba kondensatora smd) między mostkami nie stykają się rogiem z ścieżką.

Link do komentarza
Share on other sites

chyba wkradło się zwarcie powyżej złącza do programowania. No i przy samym złączu ścieżka biegnie niebezpiecznie blisko kwadratowego pada.Również na dole między mostkami przelotka nachodzi na ścieżkę. Sprawdź jeszcze, czy pola lutownicze ( chyba kondensatora smd) między mostkami nie stykają się rogiem z ścieżką.

Dzięki za spostrzeżenia zaraz poprawię... Swoja drogą patrzyłem na ceny w Santlandzie i chyba spróbuje to upchnąć na jednej warstwie bo cena jest o połowę niższa 😃

Mam jeszcze parę pytań :

1. Myślicie że stabilizator 100mA zasili to wszystko (mniejsza obudowa) ?

2. I myślałem na wywaleniem elektrolitów i wstawieniem tantali (mniejsza obudowa i lepsze parametry) Co myślicie? .

3. Czy jeden komplet kondensatorów wystarczy na dwa mostki ?

4. Co myślicie o programowaniu przy pomocy bootloandera ?

5. Ciężko jest zrobić programowy PWM ? (zamiana pinów likwidacja zworek ) ?

Link do komentarza
Share on other sites

Sharpy 28mA x 2 = 56mA

Mostki 2,2mA x 2 = 4,4mA (szczerze nie wiem czy dobrze przepisałem)

Ledy 5mA x 2 = 10mA

ATmega 3,6mA (ale dla 4mhz to dla 8mhz będzie 7,2mA ? )

Suma 77mA

30mA zapasu wystarcz ?

Kondensatory teoretycznie powinno się dawać 1000uF na każdy 1A. Czyli teoretycznie dla 100mA powinno się dać 10uF ?

Link do komentarza
Share on other sites

Tolo, dajesz zbyt małe odstępy pomiędzy ścieżkami a rozlaną masą na płytce. W powiększeniu to może wyglądać ładnie, ale jak ustawisz rozmiar płytki taki jaki jest to wszystko się pięknie zleje.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.