Skocz do zawartości

Biedny windows XP!


soltys123

Pomocna odpowiedź

Siemka! Jeśli ktoś z was posiada windowsa xp, to ta wiadomość prawdopodobnie mu się nie spodoba:

Koniec pomocy technicznej dla systemu Windows XP

Od 8 kwietnia 2014 r. Microsoft przestanie świadczyć usługi pomocy technicznej dla systemu Windows XP oraz udostępniać aktualizacje zabezpieczeń, które pomagają chronić Twój komputer. Jeśli będziesz nadal używać systemu Windows XP, bezpieczeństwo Twojego komputera może zostać zagrożone.

Informacja znajduje się na stronie microsoftu. Będę tęsknić za tym systemem 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem go z notebookiem prawie 8 lat temu i myślę, że posłuży mi kolejne 8. Pozostaje trzymać kciuki by nikt nie odkrył już żadnej luki krytycznej.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/end-support-help

"Jeśli na Twoim komputerze nie można zainstalować systemu Windows 8.1, być może nadszedł już czas, by rozważyć zakup nowego."

buachachachacha... chyba zatrudnili jakiegoś komika na etat

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem go z notebookiem prawie 8 lat temu i myślę, że posłuży mi kolejne 8. Pozostaje trzymać kciuki by nikt nie odkrył już żadnej luki krytycznej.

Przecież jeszcze są antywirusy, firewalle więc nie jest tak tragicznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Informacja stara jak świat.

Zabezpieczenia windowsowe zawsze były dziurawe jak ser i więcej było z nich kłopotów niż pożytku. Teraz przynajmniej nie bedzie zamulać i zasyfiac komputera gigabajtami niepotrzebnych śmieci pobieranych w tle.

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem go z notebookiem prawie 8 lat temu i myślę, że posłuży mi kolejne 8. Pozostaje trzymać kciuki by nikt nie odkrył już żadnej luki krytycznej.

Po 1. Wiele luk które występują w XP jest też w nowszych systemach. Hakerzy bedą mieli ułatwione zadanie - wystarczy podejrzeć co naprawia dana aktualizacja w Win 7, a po tym dojść gdzie jest luka w XP.

Po 2. Nie zdziwiłbym się gdyby już były odkryte poważne luki w XP, a ludzie którzy je znają czekają do 8 kwietnia.

Link do komentarza
Share on other sites

Naprawdę nie wiem dlaczego wszyscy tak nie lubią nowego windowsa. Jest szybszy, intuicyjny i po prostu świetny. A do innego wyglądu trzeba się po prostu przyzwyczaić, ale przecież technologia idzie do przodu i w naszych czasach nie można za bardzo do czegoś przyzwyczajać 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Taki screen dla potomności 😉

IYH5kVP.png

Maseł, bo nowy Windows jest pod tablety a nie pod PC? Ale pomijając to.. po prostu na starszych kompach z XP instalowanie nowego systemu oznacza:

- zbędny nowy wydatek

- więcej miejsca na dysku na OS

- więcej RAMu na OS

- potrzebę konfiguracji mnóstwa rzeczy od nowa

- brak wsparcia dla wielu zainstalowanych już programów

- etc etc

If it ain't broke, don't fix it 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A mi sie wydaje że Xp, będzie sobie nadal spokojnie żyl, gdzieś w garażowych komputerach służących jako odotważarki MP3, czy komputer elektornika hobbysty.

U mnie w sumie nadal żyje, jako wirtualna maszyna na WIN7, bo mam parę programów które tylko na Xp-eku dają sie zainstalować, a są mi nadal potrzebne.

Link do komentarza
Share on other sites

Aż tak wielkiej tragedii nie ma. Windows 7 dość skutecznie przejmuje miejsce Win XP i jest nawet instalowany na starym sprzęcie, na którym wcześniej był XP (sprzęt firmowy, korporacyjny, który trafia teraz np. na allegro, czy ebay). Hardware i software, który nadal jest wspierany przez twórców jest zgodny z nowym systemem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dlaczego wszyscy piszą o win xp, 7 i 8 a nikt nie wspomina visty.

Zawsze mnie śmieszyły wymagania które na viscie były o połowę większe.

Ciekawe czy ktoś był zadowolony z tego systemu "legenda głosi że tak".

Link do komentarza
Share on other sites

Aż tak wielkiej tragedii nie ma. Windows 7 dość skutecznie przejmuje miejsce Win XP i jest nawet instalowany na starym sprzęcie, na którym wcześniej był XP (sprzęt firmowy, korporacyjny, który trafia teraz np. na allegro, czy ebay). Hardware i software, który nadal jest wspierany przez twórców jest zgodny z nowym systemem.

Z tym różnie akurat bywa. Firma Mitshubishi np. nie rozwija bardzo oprogramowania dla swoich sterowników serii ALPHA, co gorsza, instalator oprogramowania za chiny nie uruchomi ci się na W7, bo jest 16-bitowy, a wersji nowszych nie ma. I nie jest też już to od paru lat oprogramowanie darmowe jak było kiedyś. I co teraz zrobić jak mam ich na zakładzie ok 20szt, i są nadal sprawne, a maszyny na nich trzeba utrzymywać w ruchu, czy modernizować, a szef nowego sterownika mi nie kupi w jego miejsce.

Ja ogóle, mimo że ponad rok mam W7, strasznie, jestem rozczarowany tym systemem, w Xp-eko nie dość że wszystko działało, to jeszcze było tam gdzie ma być. W W7 niekiedy konfiguracje czegoś to jest pół godziny szukania gdzie są ukryte opcje za to odpowiedzialne.

Najgorsze jest to że Windows, co nowsza edycje, jest system gorszym od poprzedniej, przeładowanym coraz większa ilością absurdalnych wodotrysków, a coraz mniej zdatnym do pracy, a wszystko dąży w kierunku upodobnienia go do szajsowatych systemów z tabletów i smartfonów, bo M$ ubzdurał sobie że oto uszczęśliwi wszystkich robiąc uniwersalny system operacyjny dla wszystkich platform, co jest jest mrzonką w założeniach. Chyba że M$ chce wywołać jakąś totalną rewolucję sprzętową, ale jakoś nie widzę na półkach sklepowych tanich monitorów, z kinectem na pokładzie, bo to jest jednym z elementów koniecznych do sensownego wprowadzenia, systemów z interfejsem werbalnym, a do tego dąży idea W8 moim zdaniem.

Niestety Myszka i kafelki to raczej, nadają sie do straszenia kobiety w łazience.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tym różnie akurat bywa. Firma Mitshubishi np. nie rozwija bardzo oprogramowania dla swoich sterowników serii ALPHA, co gorsza, instalator oprogramowania za chiny nie uruchomi ci się na W7, bo jest 16-bitowy, a wersji nowszych nie ma. I nie jest też już to od paru lat oprogramowanie darmowe jak było kiedyś. I co teraz zrobić jak mam ich na zakładzie ok 20szt, i są nadal sprawne, a maszyny na nich trzeba utrzymywać w ruchu, czy modernizować, a szef nowego sterownika mi nie kupi w jego miejsce.

To właśnie ból braku nowego oprogramowania i sterowników. Wiele bankomatów nadal podobno siedzi na XP i dla wielu banków aktualizacja to ogromny wydatek.

Najgorsze jest to że Windows, co nowsza edycję, jest system gorszym od poprzedniej, przeładowanym coraz większa ilością absurdalnych wodotrysków, a coraz mniej zdatnym do pracy, a wszystko dorzy w kierunku upodobnienia go do szajsowatych systemów z tabletów i smartfonów.

"Starzy" użytkownicy komputerów nie lubią interfejsu Windowsa 8, Ubuntu Unity, czy nawet Gnome 3, albo i wielu aspektów KDE4. Najmłodsze pokolenia, które nie używały Windowsa XP, czy nawet Visty nie są przyzwyczajone do starych interfejsów i im się podoba nowy interfejs, nawet mogą się zdziwić na nie-dotykowy ekran 😉 Nowe interfejsy są przeznaczone dla nowszego pokolenia, które nie jest obarczone starymi przyzwyczajeniami.

A żeby nie utrudniać życia "starym" nie bez powodu w Windowsie z serii 8 pojawiają się opcje sprowadzania go do interfejsu starszych wersji (czy np, "normalne" górne menu aplikacji działających pod Ubuntowskim Unity).

Sprzedaż PC maleje, laptoptów podobnie, ultrabooki w tej grupie stają się coraz większym udziałem. W górę idzie sprzedaż tabletów i smartphonów. Za jakiś czas moc obliczeniowa i aplikacje obecnie dostępne na PCcie będą zawarte w okularach, komórce i interfejsy muszą się do tego dostosować. Już teraz laptop, czy PC nie jest potrzebny do przeglądania internetu.

Technologia szybko ulega zmianie, a ofiarami zmian jesteśmy my.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.