Skocz do zawartości

Kurs elektroniki – #2 – multimetr, pomiary, rezystory


Pomocna odpowiedź

@tru_IN miło słyszeć, że kurs Ci się podoba 🙂 Czasami może tak być, że pomiar małych rezystancji będzie odbiegał od tego spodziewanego - wynika to ze sposobu pomiaru. Przy większych oporach nie powinno być takiego problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zestaw do kursu otrzymałem na urodziny, w końcu zaczynam coś łapać z prądu co było moim marzeniem od dawna 🙂 dziękuję za przygotwanie tak ciekawych i profesjonalnie zrobionych kursów razem z opcją zakupu akcesoriów, nawet nie trzeba tego robić. Super sprawa! Tylko tak dalej.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Lubię bardzo temat elektroniki. Zawsze, gdy chęciałem liznąć trochę wiedzy z tego tematu, znajdywałem materiał, który nie trafiał do mojej łepetyny. Zaznaczam, jestem laikiem w tej dziedzinie, ale lubię ten temat i przez przypadek Trafiłem na ten blog. Muszę przyznać - rewelacja! Myślę, że materiał ten podany w " ten" sposób trafiając do odbiorców mojego pokroju zostanie zrozumiany i szybko przyswojony. Dobry pomysł. Tak trzymać. Dziękuję. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo solidny artykuł, jednak brakuje mi w nim ogólnego wzoru na rezystancję przy łączeniu więcej niż dwóch rezystorów. Wydaje mi się, że warto by go było dodać, bo o ile przy połączeniu szeregowym jest to po prostu suma rezystancji wszystkich rezystorów, to przy połączeniu równoległym więcej niż dwóch rezystorów nie jest już on taki oczywisty.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry, bardzo dziękuję za napisanie tego materiału. Wszystko zostało napisane zrozumiałym językiem. Zrobiłem wszystkie doświadczenia. Podoba mi się Pana pomysł porównania przepływu prądu do wody wypływającej z zapory.

Pozdrawiam

Kuba

Link do komentarza
Share on other sites

Hej wszystkim. Zacząłem właśnie kurs podstawowy z elektroniki. Wcześniej coś tam grzebałem, lutowałem, mierzyłem itd. ale teraz chciałbym zdobyć wiedzę od początku, aby ją usystematyzować i zrozumieć krok po kroku. Jestem po dwóch lekcjach, niby wszystko już wiedziałem, ale dobrze jest wszystko odświeżyć 🙂 Jak na razie kurs bardzo czytelny, jasny i nie przegrzewają mi się ,,styki'' w głowie. Pozdrawiam Wojtek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam jestem w 100% początkującym kurs jest napisany bardzo łatwym i zrozumiałym językiem, mam tylko pytanie co do łączenia rezystorów brakuje mi przykładu dlaczego łączymy je równolegle i tak jak by zmniejszamy jakość rezystorów, czy po prostu źle to zrozumiałem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.