Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #1 - podstawy Arduino oraz środowisko


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zakurek, cieszę się, że znalazłeś przyczynę swojego problemu. Obszerny opis można znaleźć tutaj: https://www.arduino.cc/en/Tutorial/StringAdditionOperator

W skrócie mówiąc znak "plusa" sprawdza się dobrze, gdy chcemy łączyć ze sobą ciągi tekstów (stringi). Dodawanie liczb do tekstów może generować błędy - szerszy opis w linkowanym wyżej artykule.

Link do komentarza
Share on other sites

witam napisałem program na miganie dwie diody z wykorzystaniem (int pin i int delayPeriod)

ale nie wiem czemu mi nie chce za działać

a jak zrobiłem ten sam program ale na jedną diodę to działał bez zarzutów

Jakiś pomysł ??

o to mój program na miganie dwóch diod y

int pin = 8;

int delayPeriod = 1000;

void setup();

{

pinMode(8, OUTPUT);

}

void loop();

{

digitalWrite(8, HIGH);

delay(delayPeriod);

digitalWrite(8, LOW);

delay(delayPeriod);

}

int pin = 7;

int delayPeriod = 100;

void setup()

{

pinMode(7, OUTPUT);

}

void loop();

{

digitalWrite(7, HIGH);

delay(delayPeriod);

digitalWrite(7, LOW);

delay(delayPeriod);

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką "<>"). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

W czesci "Wyposażenie Arduino UNO R3" jest zdanie

Praca z taką częstotliwością w dużym uproszczeniu oznacza, że mikrokontroler jest w stanie 16 milionów operacji na sekundę.

Brakuje tam chyba slowa "wykonać" (lub cos w tym stylu) przed liczba 16.

[ Dodano: 12-02-2018, 12:05 ]

I jeszcze blad w:

Arduino może być zasilane na kilka sposób.

[ Dodano: 12-02-2018, 12:16 ]

I jeszcze w zdaniu

Kurs założenia ma być praktyczny

brakuje jednej literki.

[ Dodano: 12-02-2018, 12:22 ]

W zdaniu

Po pierwsze wskazujemy kompilatorowi jakie płytki używamy.

powinno byc "jakiej płytki", no chyba, ze chodzi o kilka plytek to wtedy powinno byc "jakich płytek" 😉

[ Dodano: 12-02-2018, 12:26 ]

W "między czasie" piszemy razem 😉

[ Dodano: 12-02-2018, 12:50 ]

W #2 w czesci "Wyprowadzenia ArduinoUNO" w zdaniu "Za nim jednak do tego dojdziemy..." slowa "za nim" w uzytym znaczeniu powinna byc pisane razem.

[ Dodano: 12-02-2018, 13:10 ]

W #2 w czesci "Wejścia układu w praktyce - instrukcja warunkowa" w zdaniu

Należy zrobić to zgonie z poniższym przykładem.

brakuje jednej literki w wyrazie "zgonie".

[ Dodano: 12-02-2018, 13:13 ]

W nastepnym zdaniu

Zadanie na będzie proste, ale musimy wykorzystać coś nowego - instrukcje warunkowe.

na poczatku cos jest nie tak.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

blasphemy, dziękuję za wszystkie zgłoszenia! Artykuł ma już swoje lata, będziemy go odświeżać i poprawimy wszystkie błędy tego typu. Już teraz wprowadziłem jednak zgłoszone przez Ciebie poprawki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nabyłem Wasz zestaw plus. I teraz nasuwa mi się pytanie; programować w C czy z użyciem XOD? Nadmienię, że C znam tylko z książki S. Praty po wykonaniu zamieszczonych w niej zadań.

Link do komentarza
Share on other sites

vst, witaj na forum! Jeśli masz zestaw do tego kursu to śmiało zaczynaj od "Arduinowego" C, który tutaj opisywałem. Z założenia kurs był pisany dla osób, które nie mają pojęcia o programowaniu. Na pewno dasz sobie radę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hej 🙂

Po przerobieniu kursu podstaw elektroniki zabrałem się za podstawy arduino. Niby coś tam robiłem już kiedyś, ale chcę sobie usystematyzować wiedzę.

W tej części kursu znalazłem mały błąd:

W paragrafie "Zalety Arduino" w pierwszym podpunkcie listy jest: to na 90% kto już a powinno być: to na 90% ktoś już.

Pozdrawiam! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@troll5662, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
19 minut temu, troll5662 napisał:

Czy jak zgram jednego sketcha na Arduino to czy będę mógł go potem usunąć czy coś bo szkoda płytki za około 40 złotych na jedną mrugającą diodę.

Arduino można programować wielokrotnie. Za każdym razem, gdy wgrywasz program to stary jest "usuwany" 😉

Link do komentarza
Share on other sites

@CARRUS17, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
18 godzin temu, CARRUS17 napisał:

Gdzie mam podać kod z ulotki aby zarejestrować swój zestaw?

Adres strony podany jest na ulotce (pogrubiony, na żółtym tle, tuż obok kodu) 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Treker napisał:

@CARRUS17, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Adres strony podany jest na ulotce (pogrubiony, na żółtym tle, tuż obok kodu) 🙂

Dzięki za pomoc, zwyczajnie źle wpisałem adres strony.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.