Skocz do zawartości

Wybieranie ogniw zasilających przy pomocy przekaźników.


Vroobee

Pomocna odpowiedź

Dobra, miałem w końcu trochę czasu, żeby przysiąść do .brd, nie było łatwo. Podejrzewam, że pewnie będzie masa błędów - jestem przyszykowany na ostrą krytykę 😋

Gdyby był problem z odczytaniem czegoś, mogę podrzucić plik z Eagla. Wrzucam TOP, BOTTOM oraz schemat.

TOP.pdf

BOTTOM.pdf

schemat.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Vroobee, ja tylko dodam, że czasami odpowiedź uzyskasz szybciej (i od większej ilości osób), jeśli dodasz też schemat/wzór płytki w formie pliku graficznego. Znacznie prościej można wtedy zerknąć w Twoje dzieło 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jasne, dzięki za uwagę 🙂 dla mnie osobiście łatwiej jest przełączać się pomiędzy oknami używając ALT+TAB i nie pomyślałem, żeby dodać "obrazki". Jeśli ktoś będzie miał ochotę to mogę wrzucić, nie ma problemu (tylko muszę znaleźć chwilę 😋 )

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, ależ tak właśnie jest. Przecież Vroobee wstawił pdf-y a nie pliki źródłowe ze swojego programu CAD (i chwała mu za to). A między pdf a gif to już niewielka różnica i raczej każdy może to zobaczyć.

Obejrzałem PCB, niestety niezbyt wnikliwie. Bardzo zaciemnia obraz całe to wylanie tym bardziej, że chyba nie jest do niczego podłączone. Takie zapełnienie płytki miedzią może dobrze wpływa na równomierność trawienia, ale elektrycznie nie jest dobre. Gdyby to była masa - sensownie rozmieszczona, separowana na obszary i połączona wielokrotnie między stronami - to super, ale teraz takie pływające obszary niepotrzebnie zajmują miejsce (które mogłoby być masą), zwiększają przesłuchy między sygnałami (bo wirtualnie zbliżają je do siebie) no i zaciemniają obraz. Spróbuj bez żadnych modyfikacji reszty pokazać płytkę bez wylania. Będzie widać jak na dłoni ścieżki sygnałowe i "wyspy" masy (i to jak wiele(?) miejsca zostało na poszerzanie ważnych ścieżek 🙂 ).

Czy możesz zrobić tak by na jednym rysunku dać dwukolorowy zrzut płytki - obu warstw na raz z naniesionymi obrysami elementów? Jeśli wszystko będzie lekko przezroczyste, da się prześledzić mozaikę połączeń i nie trzeba będzie przełączać się między rysunkami. Ideałem byłoby wczytanie po prostu pliku źródłowego, ale trzeba by mieć program którego używasz 🙁

Obiecuję, że do nowych plików przyłożę się lepiej i wnioski będą bardziej konstruktywne.

Link do komentarza
Share on other sites

marek1707, jasne wiem, że tu są PDFy, ale już kiedyś była gdzieś o tym dyskusja, więc dla porządku przypominam, że łatwiej kliknąć w obrazek (nie trzeba pobierać PDFa itd). 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wrzucam plik poprawiony - bez wylanego pola. Jak kto woli .pdf i obrazek 🙂 spokojnie @marek1707 poczekam na opinie 🙂 jakby co korzystam z Eagla 7.5.0.

[ Dodano: 22-04-2016, 15:37 ]

A jeszcze mam kolejne pytanie 😉 mianowicie, jak wcześniej wspominałem, żeby zwiększyć pojemność akumulatora ułożyłem układ ogniw w szeregowo-równoległy (2 w szeregu i 2 równolegle). Pytanie czy nie będzie to przeszkadzało w ładowaniu ogniw w żaden sposób, czy ogniwa będą ładować się prawidłowo nawet w takim układzie? Wydaje mi się, że nie powinno nic przeszkadzać ale zapytać nie zaszkodzi.

płytka.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

A jeszcze mam kolejne pytanie 😉 mianowicie, jak wcześniej wspominałem, żeby zwiększyć pojemność akumulatora ułożyłem układ ogniw w szeregowo-równoległy (2 w szeregu i 2 równolegle). Pytanie czy nie będzie to przeszkadzało w ładowaniu ogniw w żaden sposób, czy ogniwa będą ładować się prawidłowo nawet w takim układzie? Wydaje mi się, że nie powinno nic przeszkadzać ale zapytać nie zaszkodzi

Jeżeli ogniwa będą spakietowane przez specjalną firmę to nie będzie to problemem. Jeśli będziesz to robił sam to ogniwa powinny być identyczne i ładowane w ładowarce z ballancerem. A już ponad wszystko nie powinieneś lutować ogniw. Ogniwa w pakiety zgrzewa się na zgrzewarkach.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam 4 baterie 3.7 V 1600 mAh. Jeśli dobrze wszystko ogarniam to można z tego zrobić akumulator 7.4 V 3200 mAh przy połączeniu równoległo-szeregowym. Bateria 3.7 V to po prostu pojedyncze ogniwo, jeśli połączę wszystkie baterie 3.7 jak wcześniej napisałem, pod warunkiem, że są na tym samym poziomie pojemności (najlepiej naładowane na 100%) i mniej więcej mają równe napięcia (różnice w granicy 200 mV), to cała impreza powinna dobrze grać 🙂 jeśli jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli podłączysz 2 baterie równolegle, gdzie różnica napięć między nimi to 200mV (0.2V) to możesz mieć imprezę z fajerwerkami 🙂 Może aż tak nie będzie ale 0.2V to około 20% naładowania akumulatora (przybliżenie na oko bo akurat to jest bardzo nieliniowe) więc dość sporo. Jeżeli nie masz ładowarki lipo to spróbuj przed podłączeniem 2 cel równolegle na stałe, połączyć je rezystorem, powiedzmy 1om, tak żeby wyrównały się mniej więcej poziomy naładowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.