KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Aparat fotograficzny na dnie basenu olimpijskiego

Aparat fotograficzny na dnie basenu olimpijskiego

Podczas zawodów pływackich, zwłaszcza tak ważnych jak walka o złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich, w basenie znajdują się nie tylko zawodnicy. Dodatkowo na dnie znaleźć można liczne aparaty fotograficzne.

W tym roku, w Rio, firma Getty korzystała z aparatu, dzięki któremu zrobienie idealnego zdjęcia było znacznie łatwiejsze.

Bez pomocy tego wynalazku, fotografowie musieli oszacować przyszłe położenie zawodników na długo przed rozpoczęciem wyścigu. Zdjęcia były robione zdalnie, ale po umieszczeniu urządzenia w basenie nie można było zmienić jego położenia. Aparat Getty sprawia, że cały proces staje się wygodny i elastyczny.

Urządzenie jest zdalnie sterowane. Ruch obrotowy wokół trzech osi pozwala na błyskawiczne znalezienie idealnego kąta i perspektywy. Operator może także zmieniać ustawienia aparatu.

Fotograf przez cały czas widzi na wyświetlaczu obraz z aparatu i na bieżąco śledzi zmiany, które wprowadza. Robot to tylko narzędzie – nie jest autonomiczny, wszystkie decyzje podejmowane są przez człowieka. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe funkcje sprzętu Getty robią ogromną różnicę i bardzo ułatwiają fotografowanie pod wodą.

Kto wie, może kolejnym ważnym krokiem będzie automatyzacja takich urządzeń?

Źródło: [1]

aparat, fotografia, kamera, sport

Trwa ładowanie komentarzy...