KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

FAA reguluje komercyjne użycie dronów w USA

FAA reguluje komercyjne użycie dronów w USA

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w Stanach Zjednoczonych zaprezentowała przepisy dotyczące użycia niewielkich latających dronów komercyjnych. Wejdą one w życie już w sierpniu.

Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz ogólne wspieranie postępu technologicznego.

Niedozwolone są loty nocą. Dron musi stale znajdować się w zasięgu wzroku operatora i nie może przelatywać nad osobami, które nie biorą udziału w operacji. Maksymalna prędkość to 100 mil na godzinę (ok. 161 km/h), a maksymalna wysokość lotu to 400 stóp (ok. 122 m). Urządzenie nie może być cięższe niż 55 funtów (ok. 25 kg), nawet gdy przenosi ładunki.

Osoba sterująca dronem musi mieć ukończone 16 lat i posiadać certyfikat pilota zdalnego lub być nadzorowana przez osobę, która go posiada. Przed lotem operator ma obowiązek sprawdzenia, że systemy bezpieczeństwa i komunikacji funkcjonują prawidłowo.

Zasady nie obejmują kwestii dotyczących prywatności (np. fotografowania obiektów), ale FAA zachęca do zapoznania się regulacjami prawnymi w poszczególnych stanach.

dron

Według Ministerstwa Transportu USA, drony mają do odegrania ważną rolę m.in. w przemyśle, w gromadzeniu informacji i w udzielaniu pomocy. Przepisy sprawią, że amerykańska gospodarka zyska ponad 82 miliardy dolarów i powstanie ponad 100 tysięcy miejsc pracy.

Źródło: [1]

dostawy, drony, prawo, USA

Trwa ładowanie komentarzy...