KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Blue – nowy BeagleBone dedykowany robotyce amatorskiej

Blue – nowy BeagleBone dedykowany robotyce amatorskiej

Na targach CES 2016 pośród wielu interesujących nowości zaprezentowano płytkę BeagleBoard wzorowaną na wersji Black.

BeagleBone Blue, jest stworzona, głównie dla osób, które chcą zajmować się robotyką, np.: budując autonomiczne pojazdy.

Sercem urządzenia jest TI AM3358 1-GHz ARM Cortex-A8 wspierany przez 512 MB RAM, czyli takie samo zestawienie, jakie sprawdziło się w wersji Black. Na pliki udostępniono 4 GB wbudowanej pamięci Flash, niestety bez możliwości jej rozszerzenia. Analogicznie do poprzednika, BeagleBone Blue posiada dwa mikrokontrolery PRU (Programmable Realtime Unit).

Beagle Bone Blue

Beagle Bone Blue

Najwięcej zmian zauważymy w wyprowadzeniach. W nowej płytce nie znajdziemy gniazda Ethernet, a rolę modułów łączności przejmą moduły Wi-Fi 802.11bgn, Bluetooth 4.0 i BLE. Na płytce znajdziemy również ładowarkę akumulatorów LiPo i gniazdo HighSpeed USB 2.0, które może pracować w wersji klienta i hosta.

https://www.youtube.com/watch?v=T15D7U2BOf4

Oprócz tego BeagleBone Blue posiada osiem wyprowadzeń na serwomechanizmy (6V) i cztery wyjścia do podłączenia silników prądu stałego (wraz z enkoderami). Dodatkowo na pokładzie Blue znajdziemy również żyroskop, akcelerometr oraz barometr.

Beagle Bone Blue - wzór płytki.

Beagle Bone Blue - wzór płytki.

Inżynierowie zapewniają, że w chwili obecnej pracują nad edukacyjnym zestawem, który najlepiej pozwoli wykorzystać wszystkie możliwości nowego komputerka.

beaglebone, CES, cortex, robot

Trwa ładowanie komentarzy...