Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Sercem urządzenia jest TI AM3358 1-GHz ARM Cortex-A8 wspierany przez 512 MB RAM, czyli takie samo zestawienie, jakie sprawdziło się w wersji Black. Na pliki udostępniono 4 GB wbudowanej pamięci Flash, niestety bez możliwości jej rozszerzenia. Analogicznie do poprzednika, BeagleBone Blue posiada dwa mikrokontrolery PRU (Programmable Realtime Unit).
Najwięcej zmian zauważymy w wyprowadzeniach. W nowej płytce nie znajdziemy gniazda Ethernet, a rolę modułów łączności przejmą moduły Wi-Fi 802.11bgn, Bluetooth 4.0 i BLE. Na płytce znajdziemy również ładowarkę akumulatorów LiPo i gniazdo HighSpeed USB 2.0, które może pracować w wersji klienta i hosta.
https://www.youtube.com/watch?v=T15D7U2BOf4
Oprócz tego BeagleBone Blue posiada osiem wyprowadzeń na serwomechanizmy (6V) i cztery wyjścia do podłączenia silników prądu stałego (wraz z enkoderami). Dodatkowo na pokładzie Blue znajdziemy również żyroskop, akcelerometr oraz barometr.
Inżynierowie zapewniają, że w chwili obecnej pracują nad edukacyjnym zestawem, który najlepiej pozwoli wykorzystać wszystkie możliwości nowego komputerka.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
beaglebone, CES, cortex, robot
Trwa ładowanie komentarzy...