KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

BTO – Battery Trade Office

BTO – Battery Trade Office

Jak się okazuje nie tylko hobbyści czytają blog Forbota. Często naszym artykułom i dyskusjom przyglądają się również firmy wyspecjalizowane w konkretnych dziedzinach naszego hobby.

Postanowiłem wybranym firmom dać możliwość przedstawienia swojej działalności i stworzyć Wam okazję do zadania pytań. W tym odcinku firma BTO z Łodzi, eksperci od baterii!

Firma BTO (Battery Trade Office) rozpoczęła oficjalną działalność w 1995 roku. Jednak nasze doświadczenie w handlu bateriami sięga 1990 roku. Przez cały ten czas zdobywaliśmy doświadczenie w sprzedaży hurtowej, detalicznej, a przede wszystkim w technicznej obsłudze różnych rodzajów źródeł zasilania.

Do pewnego momentu misją firmy była przede wszystkim dystrybucja wszelkiego rodzaju akumulatorów, baterii, pakietów ogniw, latarek i drobnego sprzętu elektrycznego. Jednak rynek wymagał czegoś więcej. Od ponad piętnastu lat rozwijamy nasz dział produkcji który zajmuję się zgrzewaniem pakietów akumulatorów. Na początku były to proste pakiety do np. telefonów bezprzewodowych a obecnie z powodzeniem realizujemy projekty pakietów do samochodów elektrycznych.

Przykład pakietu automotiv

Przykład pakietu automotiv

Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę, od projektu, przez techniczne wsparcie, produkcję aż po obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. Wykorzystujemy praktycznie wszystkie dostępne obecnie technologie akumulatorów ale naszą specjalizacją są ogniwa litowe Li-Ion w tym bardzo obiecujące technologiczne ogniwa Boston Power.

W zakresie elektronicznej kontroli pakietów litowych wykorzystujemy bardzo szeroki asortyment układów PCM. Część z tych układów została zaprojektowana przez nasz zespół i jest u nas produkowana. Warto podkreślić, że na rynku polskim mamy najprawdopodobniej najszerszy asortyment układów PCM i jest on stale powiększany.

W zakresie baterii i akumulatorów konsumenckich współpracujemy z renomowanymi dostawcami takimi jak GP Battery, Varta, Duracell, Philips. Jako ciekawostkę warto powiedzieć, że duża część oferowanych przez nas akumulatorów konsumenckich GP przed sprzedażą jest formowana i sprawdzana. Dzięki temu klient otrzymuje od nas akumulatory gotowe do użycia w doskonałej jakości. Współczynnik reklamacji spadł w tym zakresie praktycznie do zera. Tego rodzaju oferta jest dostępna tylko i wyłącznie w BTO. Jest to możliwe dzięki naszemu laboratorium które cały czas rozwijamy. Obecnie wykorzystujemy głównie profesjonalne testery NEWARE a jednorazowo możemy przetestować ponad 300 pakietów lub ogniw.

bto_3

Laboratorium jest także wyposażone w testery do pracy długookresowej co pozwala nam na testowanie trwałości ogniw i pakietów.

Naszym ulubionym tematem są także baterie litowe. W tym zakresie oferujemy produkty koreańskiej firmy Vitzrocell/Tekcell oraz amerykańskiej ULTRALIFE.

Od lat z powodzeniem zajmujemy się obsługą dużych zleceń dla szpitali, wojska, policji, straży pożarnej itp. Dzięki 20 letniej obecności na rynku, zdobyliśmy duże doświadczenie i zaufanie klientów z Polski i zagranicy. Naszym znakiem rozpoznawczym jest szczególna dbałość o wysoką jakość oferowanych usług i produktów.

Naszą misją jest ciągły rozwój i podążanie za nowinkami technologicznymi usprawniającymi nasze usługi. Dlatego w 2011 roku pozyskaliśmy dotację z Unii Europejskiej na zakup:

  • “Głowicy doczołowej do baterii i akumulatorów”
  • “Testery akumulatorów i ogniw”.

Zapraszamy do zadawania pytań związanych z akumulatorami oraz ogniwami w komentarzach!

Logo_tlo_biale_65BTO Sp. z o.o.
Fabryczna 25, 90-341 Łódź
tel.: +48 42 672 42 02, e-mail: office@bto.pl, www: www.bto.pl

akumulatory, baterie, firmy, ogniwa

Trwa ładowanie komentarzy...