KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #30

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #30

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu m.in. gadający przyrząd pomiarowy, kierownica do PC oraz dozownik substancji wyskokowych.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY! Jeśli interesujesz się technologią, ale jeszcze nie znasz elektroniki to zainteresuj się koniecznie naszym darmowym kursem elektroniki.

Gadająca poziomica z dalmierzem

Gadająca poziomica z dalmierzem

Przyznam się, że miałem trudności z napisaniem tego artykułu. Bo gdybym chciał opisać całą historię powstania zarówno urządzenia, jak i niezbędnego oprogramowania wyszłaby z tego całkiem niezła książka. Ograniczę się więc do.... Czytaj dalej »


Licznik do owijarki bel

Licznik do owijarki bel

Otóż mój znajomy jest rolnikiem i co sianokosy owija bardzo dużo belek (co najmniej trzy cyfry), więc praca zwykle trwa do nocy. Oryginalny licznik (zdjęcie niżej) niestety nie ma podświetlenia, więc od wieczora zaczyna się problem, bo trzeba świecić latarką na licznik, by sprawdzić... Czytaj dalej »


ESP na bateriach - wykorzystanie esp now

ESP na bateriach - wykorzystanie esp now

Przeglądając sieć w poszukiwaniu różnych DIY od czasu do czasu można trafić na różne układziki które mają za zadanie odczytać jakiś parametr a następnie przesłać do urządzenia nadrzędnego. Przeważnie te układy są zasilane z akumulatorów zawierają dodatkowe przetwornice i inne podobne rozwiązania. Byłem ciekaw czy faktycznie... Czytaj dalej »


Kierownica do PC wersja 3

Kierownica do PC wersja 3

Dawno mnie tu nie było, praca, studia itp. W końcu znalazłem coś czasu, aby przedstawić projekt już chyba ostatni mojej kierownicy, który wykonałem w ramach pracy inżynierskiej na kierunku Mechatronika. Projekt od wcześniejszych pod względem elektroniki znacznie się nie różni jedyne co to... Czytaj dalej »


Sprzętowy sterownik diod WS2812B 74xx

Sprzętowy sterownik diod WS2812B 74xx

Sygnał sterujący diody programowalne przypomina sygnał PWM i całkiem łatwo zrealizować go sprzętowo. W tym wpisie chcę przedstawić w jaki sposób można zrealizować układ sterujący składający się z bramek i liczników z serii 74xx.... Czytaj dalej »


System nadzoru maszyn vendingowych

System nadzoru maszyn vendingowych

Prezentowane urządzenie powstało na konkretne zamówienie: ma odczytywać raporty z maszyny sprzedającej słodycze. Jednej z wielu takich jakie można spotkać na stacjach benzynowych dworcach PKP, autobusowych itd... Głównym celem jest kontrola przepływu gotówki akwizycja i wysyłanie danych poprzez sieć GSM - na tym etapie przez SMSy... Czytaj dalej »


Moduł do prototypowania - zasilanie USB-C z PD

Moduł do prototypowania - zasilanie USB-C z PD

Właśnie pracuję nad kolejnym projektem który korzysta z baterii Li-Po 1S 4000mA która ma być ładowana z USB. Układ z którego do tej pory zawsze korzystałem (MCP73871) okazał się nie wystarczający bo pozwalał na ładowanie max prądem tylko 1A przy wybraniu jako źródła zewnętrznego... Czytaj dalej »


Dozownik substancji wyskokowych

Dozownik substancji wyskokowych

Cześć, przedstawiam projekt, który umożliwia szybkie rozlewanie cieczy do kieliszków przy zachowaniu niezbędnej precyzji. Nie jest to mój pierwszy robot tego typu, jednak świat idzie do przodu i wymagania przeciętnego Kowalskiego są coraz bardziej wyśrubowane. Za dużo, za mało, znowu się... Czytaj dalej »


PicoChorder - klawiatura na jedną rękę

PicoChorder - klawiatura na jedną rękę

Alternatywne klawiatury to rzadko poruszany temat - mimo różnego rodzaju układów, dzielenia na bloki klawiatura pozostaje typową pecetową klawiaturą różniącą się od standardowej w praktyce tylko ułożeniem klawiszy. Tymczasem jedną z ciekawszych jest tzw. klawiatura akordowa. Ma ona mniej klawiszy niż normalna, mimo to... Czytaj dalej »


Klawiatury do steno

Klawiatury do steno

Steno może oznaczać dwie rzeczy. W Polsce najczęściej oznacza stenografię, czyli jeden z wielu systemów szybkiego robienia odręcznych notatek za pomocą specjalnych symboli, głównie oznaczających dźwięki mowy, ale czasem też całe słowa czy frazy. Popularne one były szczególnie wśród dziennikarzy, kiedy jeszcze nie istniały magnetofony kieszonkowe.... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Opisz projekt DIY i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland
Opisz projekt DIY i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland

Pora na kolejną edycję akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od dziś, za opisy... Czytaj dalej »

forbotdiy, inspiracja, klawaitura, WS2812B

Trwa ładowanie komentarzy...