KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #31

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #31

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu m.in. nadajnik radiowy na bazie RetroPie, system, który monitoruje przekręcenie klucza w zamku oraz monitor z recyklingu.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY! Jeśli interesujesz się technologią, ale jeszcze nie znasz elektroniki to zainteresuj się koniecznie naszym darmowym kursem elektroniki.

Dozownik alkoholi na bazie Arduino

Dozownik alkoholi na bazie Arduino

Jest to mój pierwszy post na Forbot. Z racji że moja przygoda z Arduino zaczęła się od kursu na Forbocie czuję się zobligowany do przedstawienia swojego projektu DIY właśnie tutaj. Pomysł wykonania dozownika do alkoholi zrodził się z chęci posiadania takiego urządzenia aby nie musieć każdorazowo odmierzać na oko lub za pomocą... Czytaj dalej »


Regał na kwiaty z podświetleniem

Regał na kwiaty z podświetleniem

Przedstawiam mój projekt: osiatkowany regał na kwiaty z programowalnym oświetleniem. Regał jest osiatkowany właśnie z powodu kotów, bo w środku są rośliny dla nich toksyczne. Osiatkowane są boki oraz przód - drzwi, natomiast tył nie ma siatki, bo regał jest wpasowany idealnie we... Czytaj dalej »


Dalmierz wielofunkcyjny z kolorowym wyświetlaczem

Dalmierz wielofunkcyjny z kolorowym wyświetlaczem

W końcu się zebrałem i złożyłem ustrojstwo do kupy więc niniejszym chwalę się pierwszym projektem nadającym się do chwalenia. Projekt oparty o F401CCU6, sterowanie za pomocą trzech przycisków. Wyświetlacz 1.8 cala na ST7735S (ten z kursu)... Czytaj dalej »


System monitorujący otwarcie drzwi

System monitorujący otwarcie drzwi

To jest projekt, który postanowiłem stworzyć, gdy któryś już raz z kolei rano wychodząc z domu odkryłem, że drzwi nie były przez noc zamknięte na klucz. System działa w takim stanie i spełnia swoją funkcję już od ponad roku, więc spokojnie można uznać, że jest ukończony. Natomiast można by go na pewno ulepszyć, szczególnie w obszarze współpracy z kamerą... Czytaj dalej »


Laserowy ploter CNC

Laserowy ploter CNC

Niedawno skończyłem pracę nad ploterem laserowym cnc (trwało to 3 i pół miesiąca). Ploter może się poruszać w dwóch osiach, x i y, jego przestrzeń robocza ma 190mm na 190mm i jest wyposażony w dwa silniki krokowe pochodzące z demontażu przez co nie mogę podać ich dokładnych parametrów (przypuszczam że to silniki Nema 17)... Czytaj dalej »


Wygodny (i trochę inteligentny) dom

Wygodny (i trochę inteligentny) dom

Dzisiaj kolej na automatykę domową. Od razu na wstępie: nie cierpię określenia inteligentny dom. Po pierwsze w większości jest ono nadużywane (co to za inteligencja, która sprowadza się do możliwości zapalenia światła w łazience przez telefon), po drugie mój dom nie ma być inteligentny: ma być... Czytaj dalej »


Programowalne łopatki do gamepada

Programowalne łopatki do gamepada

Ja również swoją zabawę z Arduino rozpocząłem od kursów Forbota, tym chętniej chcę przedstawić swój projekt. Jest to sprzętowy mod do gamepada wykonany na przewodowym zamienniku kontrolera z Xboxa360, który można podłączyć do komputera za pomocą portu USB. Cel jaki przyświecał mi przy tym projekcie to stworzyć maksymalnie... Czytaj dalej »


iNap Malinka, nadajnik radiowy na bazie RetroPie!

iNap Malinka, nadajnik radiowy na bazie RetroPie!

Każdy dobry projekt potrzebuje równie dobrego interfejsu. I dopóki są to projekty stacjonarne, nie ma z tym większego problemu - autor może spokojnie napisać ładne GUI, aby z poziomu komputera mieć dostęp do wszystkiego. Problem się pojawia przy projektach mobilnych... Czytaj dalej »


Monitor z recyklingu

Monitor z recyklingu

Chciałbym wam przedstawić moją propozycję na dodatkowy monitor złożony z części z recyklingu oraz zapakowany w wydrukowaną obudowę. Przeczesując piwnicę znalazłem swojego pierwszego laptopa. Sprzęt co prawda nie jest już sprawny ale postanowiłem sprawdzić jego... Czytaj dalej »


Zabezpieczenie akumulatora 3,7V Li-Pol

Zabezpieczenie akumulatora 3,7V Li-Pol

Chciałby przedstawić projekt zabezpieczenia akumulatora 3,7V Li-Pol - hardware & software. HA czyli home assistant to wspaniałe i darmowe narzędzie, które wymaga Raspberry Pi 4 lub innej maszyny do uruchomienia. Po jego zainstalowaniu można podłączyć setki urządzeń, dzięki jego integracjom. HA może stać się centralnym system do kontroli... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Opisz projekt DIY i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland
Opisz projekt DIY i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland

Pora na kolejną edycję akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od dziś, za opisy... Czytaj dalej »

arduino, forbotdiy, raspberrypi, stm32

Trwa ładowanie komentarzy...