KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

FarmBot – domowy ogródek na Arduino i Raspberry Pi

FarmBot – domowy ogródek na Arduino i Raspberry Pi

Hobbyści potrafią zaskoczyć swoimi pomysłami. Tym razem pora na wykorzystanie elektroniki do automatyzacji domowego ogródka.

FarmBota najłatwiej porównać do CNC. Zaskakują jednak dostępne narzędzia oraz aplikacja, która graficznie ułatwia proces pielęgnowania warzyw.

Zamiast frezu, na końcu FarmBota znajdziemy dysze nawadniające, siewniki i czujniki. Elementy te pozwalają na wstępne przygotowywanie podłoża i późniejszą pielęgnację roślin.

Kontrolą urządzenia i podzespołów zajmuje się Arduino MEGA. Łączność z Internetem i specjalnym oprogramowaniem zapewniona jest dzięki Raspberry Pi 3. FarmBot oczywiście posiada sterownik silników krokowych (RAMPS 1.4) oraz komplet enkoderów.

Konstrukcja FarmBota

Konstrukcja FarmBota.

Za rozwój hodowli odpowiedzialna jest specjalna aplikacja. Graficzny interfejs zdecydowanie ułatwi obsługę ogródka. Możliwość układania harmonogramu zapewni naszym roślinom odpowiednią ilość wody i nawozu.

Sterownik FarmBota

Sterownik FarmBota

Projekt jest w pełni skalowalny, dzięki czemu możemy go dostosować do własnych potrzeb i zbudować ogródek według naszego uznania. Maksymalny rozmiar ogródka to 20 metrów kwadratowych. Koszt budowy automatycznej farmy w zależności od wielkości kształtuje się na poziomie od 1500$ do 4000$.

Aplikacja kontrolująca

Aplikacja kontrolująca pracę.

Projekt FarmBota jest udostępniony na zasadach open-source, więc każdy może samodzielnie zautomatyzować swój ogródek. Na stronie projektu znajdują się wszystkie niezbędne materiały.

Co można zbudować z Raspberry Pi? Lista inspirujących DIY
Co można zbudować z Raspberry Pi? Lista inspirujących DIY

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedawno opublikowana lista popularnych projektów, które powstały na Arduino. Pora na kontynuację tego... Czytaj dalej »

Źródło: [1][2]

arduino, hodowla, raspberry, robot, rolnik, rośliny, warzywa

Trwa ładowanie komentarzy...