KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #2

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #2

Kontynuujemy popularną serię wpisów na temat inspirujących projektów, które można zbudować dzięki użyciu popularnego Arduino

Tym razem m.in.: sorter cukierków, kierownica do bolidu F1, interaktywna podłoga do tańca oraz robot grający na klawiszach.

Zestawienie to powinno być źródłem inspiracji dla osób, które nie mają pomysłu na następny projekt. Takie przykłady powinny również zmobilizować do działania osoby myślące o rozpoczęciu przygody z Arduino - zachęcam, bo nie ma na co dłużej czekać! Warto zacząć np. od tego darmowego kursu.

Miejsce 10: KeyBot - robot grający na klawiszach

KeyBot - robot grający na klawiszach

Po co uczyć się gry na instrumencie, jeśli można zbudować robota, który będzie robił to za nas?Idąc tym tropem autor KeyBota zbudował sobie małego pianistę. Opisywana konstrukcja… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Ozdoba z kleju na gorąco – alternatywa dla LED Cube

Ozdoba z kleju na gorąco – alternatywa dla LED Cube

Dla wielu majsterkowiczów populary hot-glue to podstawa prawie każdej konstrukcji. Co prawda, spoiwo to nie wygląda estetycznie, ale nadrabia swoją uniwersalnością. Oto niecodzienne wykorzystanie kleju na gorąco, które pozwoliło… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Interaktywna podłoga do tańca DIY

Interaktywna podłoga do tańca DIY

Widowiskowe efekty świetlne, to nieodłączny element udanej imprezy. Rozbudowane systemy świateł są jednak drogie. Dlatego pewna grupa elektroników wzięła sprawy w swoje ręce! Tak powstał interaktywny parkiet… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Sterowanie gestami za pomocą czujnika PIR

Sterowanie gestami za pomocą czujnika PIR

Czujniki PIR służą do wykrywania ruchu. Można je spotkać w systemach alarmowych oraz np. przy automatycznym oświetleniu. Sensory tego typu można jednak również zaprząc do znacznie bardziej… Czytaj dalej »


Miejsce 6: Oryginalny zegar astronomiczny

Oryginalny zegar astronomiczny

Wielu początkujących decyduje się na budowę zegara wyposażonego w Arduino. Oto nietypowa konstrukcja, która oprócz wyświetlania czasu jest w stanie pokazać np. fazę księżyca. Główną zaletą opisywanej konstrukcji… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Ploter do piasku, który tworzy dzieła sztuki

Ploter do piasku, który tworzy dzieła sztuki

Na ten projekt można patrzeć godzinami, a do tego ma on właściwości uspokajające. Niby nic specjalnego, to tylko zwykły mechanizm, który porusza kulką - efekty jednak zaskakują! Odpowiednie… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Kontroler do gier - kierownica bolidu F1

Kontroler do gier - kierownica bolidu F1

Lubicie ścigać się wirtualnymi bolidami F1? Od teraz Wasza przyjemność z jazdy może być znacznie większa! Wystarczy, że zbudujecie swoją wersję opisywanej kierownicy wyścigowej. Dodatkowe przyciski oraz… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Czerwone, zielone czy niebieskie? Sorter M&Ms

Czerwone, zielone czy niebieskie? Sorter M&Ms

Już raz pisaliśmy o sorterze M&Msów, którego bazą było Arduino. Okazuje się, że konstruktorzy tych niezwykle przydatnych urządzeń mają stale mnóstwo pomysłów na udoskonalenia. Twórca opisywanego sortera rozwiązał… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Klawiatura skrótów, która ułatwia codzienną pracę

Klawiatura skrótów, która ułatwia codzienną pracę

Czy pamiętacie niedawny artykuł o własnej klawiaturze rozwiązującej problem nieporęcznych skrótów klawiszowych w programie Eagle? Dzięki niej do jednego przycisku można było przypisać nawet bardzo długą sekwencję… Czytaj dalej »


Miejsce 1: Zegar z oryginalnym wyświetlaczem (filament LED)

Zegar z oryginalnym wyświetlaczem (filament LED)

Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zegar na Arduino, który wykorzystywał małe, metalowej kulki zamiast wskazówek. Pora na kolejny, równie oryginalny projekt. Tym razem zegar cyfrowy, który… Czytaj dalej »


Koniecznie dajcie znać w komentarzach co najbardziej przykuło Waszą uwagę. Które DIY są według Was najciekawsze? Budowaliście już coś podobnego lub macie taki zamiar? Jeśli szukacie pomysłu na jeszcze inne projekty to sprawdźcie pozostałe wpisy z tej serii, znajdziecie w nich więcej inspirujących projektów, które powstały dzięki Arduino lub Raspberry Pi.

Narzędzia i poradniki dla osób, które znają podstawy Arduino
Narzędzia i poradniki dla osób, które znają podstawy Arduino

Jak działa Arduino? Jak testować kod? Jak inaczej można tworzyć programy wgrywane na Arduino? Czy są inne, lepsze środowiska? Oto…... Czytaj dalej »

arduino, diy, inspiracja, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...