KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co można zbudować z Raspberry Pi? Lista inspirujących DIY

Co można zbudować z Raspberry Pi? Lista inspirujących DIY

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedawno opublikowana lista popularnych projektów, które powstały na Arduino. Pora na kontynuację tego cyklu - tym razem czas na DIY z Raspberry Pi!

Na liście między innymi roboty, telefon, emulator gier retro, tablet, a nawet nadajnik radiowy.

Zestawienie to powinno być źródłem inspiracji dla osób, które nie mają pomysłu na następny projekt. Takie przykłady powinny również zmobilizować do działania osoby myślące o rozpoczęciu przygody z Raspberry Pi - naprawdę warto, nie ma na co dłużej czekać!

Miejsce 10: Robot humanoidalny PiMecha

Robot humanoidalny PiMecha

Postępująca robotyzacja sprawia, że elektro-mechaniczne urządzenia nie są tylko domeną hal fabrycznych. Kto z Was nie chciałby mieć w domu małego i zwinnego humanoida? Na Kickstarterze pojawiła… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Sortowanie LEGO dzięki TensorFlow

Sortowanie LEGO dzięki TensorFlow

Jednym z najpopularniejszych projektów, który pojawił się na Forbocie był sorter M&M'sów. Pora na bardziej rozbudowane urządzenie, które potrafi posortować klocki LEGO. Zadanie to jest możliwe do… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Miniaturowy pojazd wyścigowy

Miniaturowy pojazd wyścigowy

Raspberry Pi wykorzystuje się, do budowy wielu, różnych projektów. Tym razem płytkę użyto do budowy autonomicznych pojazdów. Formula Pi to zawody, w których ścigają się małe pojazdy wyposażone… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Zwinny robo-kot

Zwinny robo-kot

Nybble to ciekawy projekt mechatronicznego kota. Głównym celem autorów było stworzenie platformy edukacyjnej, dzięki której każdy będzie mógł rozwijać algorytmy chodu robotów. Zestaw do budowy konstrukcji można… Czytaj dalej »


Miejsce 6: Inteligentny ekspres do kawy

Inteligentny ekspres do kawy

Jak przygotować najlepszą kawę? Odpowiedź nie jest oczywista. Każdy ma w tej kwestii swoje upodobania oraz własną technikę parzenia kawy. Mugsy to zrobotyzowany ekspres do kawy open source, którego… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Tablet z kartonu

Tablet z kartonu

Pamiętacie projekt ZeroPhone?  Budowa telefonu to bardzo oryginalny pomysł. Jednak w czasach, gdy prawie każdy ma smartphona opisywany telefon wydawał się dość ubogo wyposażony. Okazuje się, że dzięki… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Konsola do gier retro

Konsola do gier retro

Pora na prosty, ale bardzo ciekawy projekt, który zamieni Raspberry Pi w konsolę do gier. Ten temat powinien zainteresować wszystkich fanów takich tytułów jak Super Mario Bros… Czytaj dalej »


Miejsce 3: FarmBot - domowy, autonomiczny ogródek

FarmBot - domowy, autonomiczny ogródek

Hobbyści potrafią zaskoczyć swoimi pomysłami. Tym razem pora na wykorzystanie elektroniki do automatyzacji domowego ogródka. FarmBota najłatwiej porównać do CNC. Zaskakują jednak dostępne narzędzia oraz aplikacja, która graficznie… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Nadajnik radiowy FM z RDS

Nadajnik radiowy FM z RDS

Pora na uruchomienie własnego radia FM. Tym razem wykorzystamy GPIO do generowania fal radiowych, które będą mogły być odbierane na dowolnym odbiorniku. Jest to jeden tych z… Czytaj dalej »


Miejsce 1: ZeroPhone – telefon DIY za 50 dolarów

ZeroPhone – telefon DIY za 50 dolarów

Prawie każdy może kupić telefon, jednak mało kto decyduje się na zbudowanie komórki! Dzięki szeroko dostępnym podzespołom możliwe jest stworzenie telefonu z gotowych modułów! ZeroPhone to w pełni funkcjonalny… Czytaj dalej »


Koniecznie dajcie znać w komentarzach co najbardziej przykuło Waszą uwagę. Które DIY są według Was najciekawsze? Budowaliście już coś podobnego lub macie taki zamiar? Jeśli ciągle się wahacie co wybrać: Arduino czy Raspberry Pi, to sprawdźcie poniższy poradnik:

Raspberry Pi czy Arduino – co wybrać?
Raspberry Pi czy Arduino – co wybrać?

Częstym problemem początkujących jest wybór platformy sprzętowej, na której będą realizowali swoje projekty. Na fali... Czytaj dalej »

diy, elektronika, inspiracja, projekty, raspberrypi, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...