KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

iRobot wspiera wizjonerów przyszłości

iRobot wspiera wizjonerów przyszłości

Kilka miesięcy temu mogliście przeczytać moją recenzja odkurzacza iRobot. Robot ten sprawdzał się bardzo dobrze w roli domowego "sprzątacza".

Zastanawialiście się jednak, jak inaczej można wykorzystać taką platformę? Otóż roboty te okazały się idealnymi konstrukcjami do nauki dla studentów.

iRobot od lat wspiera młodych twórców robotów. Wśród dedykowanych im rozwiązań w gamie produktowej firmy znajduje się nowa, bazująca na iRobocie Roomba platforma Create 2, która umożliwia tworzenie robotów o różnych funkcjonalnościach. Projekty iRobot wspierające młodych twórców robotów wyszły daleko poza granice Stanów Zjednoczonych, w Polsce w tym roku firma wspierała m.in. turniej robotów mobilnych Robomaticon (fotorelacja).

Jako globalny lider w dziedzinie robotyki, firma iRobot ma pełną świadomość i przekonanie, że to m.in. na naszych barkach spoczywa społeczna odpowiedzialność za wspieranie przyszłych wizjonerów robotyki.

Roboty posiadają bardzo istotną przewagę nad pozostałymi pomocami naukowymi – są bardzo intrygujące, pozwalają na interakcję, budzą kreatywność, są po prostu cool. iRobot Create 2 dzięki dostępnym w Internecie materiałom pomocniczym, bazującym na iRobocie Roomba osprzęcie oraz prostocie personalizacji daje doskonałe rozwiązanie dla przyszłych robotycznych wizjonerów.

Colin Angle, Prezes Zarządu i założyciel iRobot Corporation

iRobot Create 2 jest programowalną, mobilną platformą, która bazuje na robocie odkurzającym Roomba serii 600. Umożliwia studentom oraz nauczycielom programowanie jego zachowań, wydawania dźwięków oraz ruchów, jak również dodawania nowych części i funkcjonalności.

Create 2 umożliwia prezentację uczniom podstawowych przykładów programowania i stanowi swoiste urządzenie startowe do projektów o różnym stopniu trudności, co ułatwia studentom i nauczycielom podjęcie wyzwania zaprogramowania ich pierwszego robota.

Startowe projekty dla uczniów i nauczycieli to m.in:

  • DJ Create 2 – robot DJ, który pozwala na prostą kontrolę muzyki za pośrednictwem urządzenia mobilnego obsługującego technologię Bluetooth.
  • LightBot – robot tworzący obrazy światłem LED wraz z poradnikiem.

Dodatkowo, istotnymi elementami  nowego Create 2 są:

  • instrukcje i pliki do budowy nowych części za pomocą druku 3D,
  • kabel komunikacyjny - kabel USB do komunikacji robota z komputerem lub innym urządzeniem, który umożliwia wydawanie poleceń,
  • szablon panelu górnego platformy - do bezpiecznego wiercenia w Create 2 i montażu dodatkowych elementów projektowych.Roomba_770_ 010

iRobot jest głównym organizatorem i pomysłodawcą Narodowego Tygodnia Robotyki w USA, który odbędzie się w tym roku w dniach 4-12 kwietnia.

W Polsce, za pośrednictwem Autoryzowanego Importera i Dystrybutora, firmy DLF Sp. z o.o., iRobot wspiera cykliczną imprezę Robomaticon, która jest organizowana przez Koło Naukowe Robomatic przy Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Robomaticon to Międzynarodowy Turniej Robotów Mobilnych. Podczas turnieju można oglądać zmagania robotów w trzynastu różnych kategoriach, m.in. zapasy na ringu, przejście przez labirynt za pomocą algorytmu, wyścigi czy też robotyczny freestyle. Turniej urozmaicają prezentacje projektów konstruktorów z całej Polski.

Chcielibyście wykorzystać opisywaną platformę w swoim projekcie?

edukacja, irobot, robot, studenci, studia

Trwa ładowanie komentarzy...