Logo FORBOT.pl - darmowe kursy elektroniki, Arduino, Raspberry Pi
Moduły GRINN w ofercie TME

IV Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion

IV Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion

Drodzy zawodnicy, z wielką radością zapraszamy Was do wzięcia udziału w IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion.

Wydarzenie odbędzie się już 23.04.2016 na terenie Politechniki Rzeszowskiej. W tym roku, rekordowa pula nagród, trafi do konstruktorów najlepszych robotów z 12 konkurencji! 

Zawody ROBO~motion 2016 odbędą się 23 kwietnia w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym PRz (al. Powstańców Warszawy 12).

W tym roku zawodnicy mogą zgłosić swoje konstrukcje do 12 konkurencji: Line Follower Standard, Line Follower Turbo, Line Follower z przeszkodami, Line Follower Drag, Nanosumo, Microsumo, Sumo, Minisumo, LEGO Sumo, Micromouse, Freestyle, Minisumo Deathmatch.

Jeśli powyższy film nie przekonał Was do udziału w zawodach, to sprawdźcie poniższą listę:

 • ustandaryzowane regulaminy PURT,
 • dyplomy od 1 do 6 miejsca,
 • wartościowe nagrody (m.in. 5-dniowe szkolenia z programowania robotów przemysłowych Staubli, bony na produkty firmy IGUS, bony na wydruki 3D w firmie Jelwek, zasilacze laboratoryjne, elektronarzędzia, książki, części do budowy nowych robotów, kursy z automatyki przemysłowej i wiele, wiele innych),
 • łączna pula nagród ponad 50 000 PLN,
 • drobny catering,
 • znany Wam nieograniczony dostęp do kawy, herbaty, soków oraz ciastek,
 • ponad 30 metrowa trasa LF wraz z pomiarem prędkości średniej i maksymalnej prostej,
 • ringi, trasy oraz labirynt testowy dostępne w strefie serwisowej,
 • zestawy startowe, w tym dyplomy uczestnictwa, gadżety i darmowe koszulki,
 • na stoiskach sponsorów będzie można zobaczyć na żywo m.in. linie produkcyjną Staubli, rozwiązania technologiczne firmy Balluff oraz druku 3D na drukarkach firmy Jelwek,
 • oficjalny wieczór integracyjny po zawodach współorganizowany z Forbot.pl.
 • świetna atmosfera gratis!

robotmotion

Rejestracja wystartuje na przełomie marca i kwietnia i potrwa do 19 kwietnia do godz. 11:00 (rejestrując się do tego czasu, gwarantujemy otrzymanie koszulki). Późniejsza rejestracja będzie możliwa poprzez indywidualny kontakt mailowy (bez gwarancji otrzymania koszulki).

Rejestracji można dokonać w Strefie Zawodnika dostępnej na naszej stronie internetowej. Warto również polubić nasz profilu na Facebooku.

Zapraszamy i do zobaczenia w Rzeszowie!

robomotion, rzeszów, zawody

Komentarze

12:28, 04.04.2016 #1

Drodzy Zawodnicy,

Pragniemy poinformować, że ruszyła już rejestracja na IV edycję zawodów ROBO~motion. Zachęcamy do rejestracji, tym bardziej, że pula nagród w tym roku jest wyjątkowo duża.

Rejestracji dokonuje się w Strefie Zawodnika na naszej stronie: www.robomotion.rzeszow.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem: http://robomotion.rzeszow.pl/strefa/

Podobnie jak w zeszłym roku wspólnie z Forbot.pl organizujemy II Oficjalne Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się po zawodach na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Przypomnienie terminów:

Zawody: 23.04.2016

Koniec rejestracji: 19.04.2016 godz. 11:00 (gwarantowane otrzymanie koszulki)

Ostateczny koniec rejestracji: 21.04.2016 do godz. 12:00, ale bez gwarancji otrzymania pamiątkowej koszulki ROBO~motion

Pozdrawiamy i zapraszamy! :)

Do zobaczenia w Rzeszowie!

AdministratorAutor wpisu
12:31, 04.04.2016 #2

No to przyznawać się, kto będzie na wieczornej integracji?

18:13, 05.04.2016 #3

Faaajnie! Na stronie organizatora właśnie pojawiła się adnotacja:

"Wprowadzono również niewielkie zmiany w regulaminie konkurencji LEGO Sumo. Zmiany dotyczą maksymalnej wagi robota, oraz średnicy ringu."

"Niewielkie zmiany" w regulaminie, to ograniczenie masy robota o 40% (z 2000 g do 1200 g) i rozmiarów ringu o połowę (do 77 cm). Rzeczywiście niewielkie, robota raz dwa da się przebudować (najlepiej przekroić na połowę), jest przecież jeszcze aż dwa tygodnie czasu.

A już się wybieraliśmy...

A tak serio: co było w zeszłym roku nie tak, że aż tak obcięto konkurencję?

18:42, 06.04.2016 #4

No bez przesady, lego buduje się szybko. Tak ze dwa dni przed zawodami :D

23:05, 06.04.2016 #5

W związku z wątpliwościami jakie pojawiły się co do konkurencji Lego Sumo spieszę wyjaśnić co następuje. W tym roku postanowiliśmy poeksperymentować z tą konkurencją - liczymy na nowe konstrukcje, lżejsze i zwinniejsze, które poradzą sobie na mniejszym ringu. Walki Lego trwały zwykle bardzo długo, ponieważ roboty nie znajdowały się wzajemnie na dużym ringu. Liczymy, że w ten sposób konkurencja będzie bardziej dynamiczna i widowiskowa.

Wszystkich niezdecydowanych bądź takich, którzy muszą co nieco zmodyfikować swojego robota zachęcamy i zapraszamy do udziału. W tym roku nagrody są tego warte. Zazwyczaj na zawodach uczestnicy spotykają się z tym, że konkurencja ta jest traktowana trochę po macoszemu. Nie tym razem, nie u nas. Możemy zdradzić, że za zajęcie 1 miejsca w Lego Sumo do wygrania będzie zestaw Lego Mindstorms EV3. Do dzieła! :)

0:43, 16.04.2016 #6

Drodzy Zawodnicy,

Przypominamy o trwającej jedynie do wtorku rejestracji na zawody. Podczas tej edycji imprezy do zgarnięcia m.in.: profesjonalne 5-dniowe szkolenia z programowania robotów przemysłowych, szkolenia STM, zasilacze laboratoryjne, multimetry, bony na zakupy w sklepach z elektroniką, na wydruki 3D i na wykonanie płytek PCB, narzędzia, wyposażenie warsztatowe, Lego Mindstorms, książki i wiele wiele innych. Dla widzów do wygrania widokowy przelot samolotem nad Rzeszowem dla 3 osób!

Jedną z dodatkowych atrakcji na zawodach będzie możliwość sprawdzenia się w roli pilota szybowca, oczywiście za sterami prawdziwego... symulatora :)

Nie może Was zabraknąć! Oprócz tego wspaniała atmosfera, organizacja na najwyższym poziomie, dobra zabawa i grillowa integracja do późnej nocy po zawodach :)

Zapraszamy!

www.robomotion.rzeszow.pl

22:05, 18.04.2016 #7

Ktoś może wybiera się z okolic Torunia? :)

Zobacz powyższe komentarze na forum

Dodaj komentarz