Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Jednak czy pamiętacie jak wyglądały DIY, które pojawiały się u nas kilka lat temu?
Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem bardzo ciekawe projekty, które powstawały, gdy Arduino i Raspberry Pi nie były popularne.
Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały opisane na naszym forum już jakiś czas temu i od tamtej pory zebrały najwięcej pozytywnych ocen w naszej społeczności. Na liście znajdują się głównie roboty, ponieważ właśnie taką tematyką na początku tutaj się zajmowaliśmy. Kolejność losowa, pisownia oryginalna.
Witam, jest to pierwszy mój robot. Wykonałem go wraz z GROM'em (Grupą Robotycznie Opętanych Maniaków) a prace nad nim rozpoczęły się ok. 10 miesięcy temu... Czytaj dalej »
Konstrukcja nośna oparta jest na laminacie 1,6mm, nadbudówka na silniki wykonana ze spienionego pcv o grubości 5mm oraz laminatu 1mm, który dodatkowo podnosi silniki i jest przykrywką na wnękę na akumulatorki... Czytaj dalej »
KTR-X1 8x8 To pojazd zdalnie sterowany do wykonywania zadań w bardzo trudnym terenie, charakteryzuje się prostotą konstrukcji, niskim środkiem ciężkości oraz uniwersalnością. KTR-X1 8x8 zbudowany jest z dwóch sekcji połączonych przegubem, dzięki temu każda sekcja jest niezależna... Czytaj dalej »
przedstawiamy Wam naszego pierwszego robota zbudowanego w ramach drużyny Magnat Cyber Forge Team. W skład drużyny wchodzą: mechanik Mateusz Piotrzkowski, elektronik Szymon Zagórnik oraz programista Piotr Krzemiński... Czytaj dalej »
Skarabeusz - robot kroczący typu hexapod, napędzany jest 12 serwami. Dwa serwa na nogę pozwalają na wysterowanie każdej nogi z osobna w dużym zakresie. Spośród innych robotów tego wyróżniają go przede wszystkim jego małe wymiary i to właśnie było głównym założeniem przy jego budowie... Czytaj dalej »
Przedstawiam wam moją konstrukcję linefollowera, oraz płytkę, która powstała jako uniwersalna płytka do różnych robotów. Zacznijmy od początku, płytka oparta jest na mikrokontrolerze z rodziny ATmega48/88/168/328, w moim przypadku są to dwa układy ATmega168/328P... Czytaj dalej »
Chciałbym tu przybliżyć plon mej pracy/zabawy. Około roku temu zacząłem się interesować robotyką. Analizowałem możliwości wykonania robota powiedzmy zabawki, który mógł by się poruszać w terenie (szeroko pojętym). W ruch poszły „Google”, fora i strony producentów... Czytaj dalej »
Chciałbym Wam przedstawić robota klasy sumo - Rico. Wielu z Was miała przyjemność zobaczyć go podczas zawodów CybAiRBOT w Poznaniu, bądź też na filmikach... Czytaj dalej »
Witam, przedstawiam autonomicznego robota balansującego. Robot balansujący na Atmega 1284P 20MHz. Obsługuje komunikację oraz zmianę wsadu za pomocą bluetooth. Ponadto istnieje możliwość sterowania robotem za pomocą pilota IR, oraz zmiany nastawów regulatorów... Czytaj dalej »
Przedstawiam mojego najnowszego robota klasy LineFollower Standard Fuzzy. Z opisywaną konstrukcją pojawiam się na większości zawodów jakie organizowane są w ostatnim czasie. W porównaniu do moich poprzednich robotów Fuzzy nie został wyposażony w napęd tunelowy... Czytaj dalej »
Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić najnowsze projekty lub opisać swoje DIY!
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...