KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #14

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #14

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Jednak czy pamiętacie jak wyglądały DIY, które pojawiały się u nas kilka lat temu?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem bardzo ciekawe projekty, które powstawały, gdy Arduino i Raspberry Pi nie były popularne.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały opisane na naszym forum już jakiś czas temu i od tamtej pory zebrały najwięcej pozytywnych ocen w naszej społeczności. Na liście znajdują się głównie roboty, ponieważ właśnie taką tematyką na początku tutaj się zajmowaliśmy. Kolejność losowa, pisownia oryginalna.

Robot minisumo CzubuŚ

Robot minisumo CzubuŚ

Witam, jest to pierwszy mój robot. Wykonałem go wraz z GROM'em (Grupą Robotycznie Opętanych Maniaków) a prace nad nim rozpoczęły się ok. 10 miesięcy temu... Czytaj dalej »


Robot linefollower Psotek3

Robot linefollower Psotek3

Konstrukcja nośna oparta jest na laminacie 1,6mm, nadbudówka na silniki wykonana ze spienionego pcv o grubości 5mm oraz laminatu 1mm, który dodatkowo podnosi silniki i jest przykrywką na wnękę na akumulatorki... Czytaj dalej »


KTR-X1 Hybrydowy pojazd RC 8x8

KTR-X1 Hybrydowy pojazd RC 8x8

KTR-X1 8x8 To pojazd zdalnie sterowany do wykonywania zadań w bardzo trudnym terenie, charakteryzuje się prostotą konstrukcji, niskim środkiem ciężkości oraz uniwersalnością. KTR-X1 8x8 zbudowany jest z dwóch sekcji połączonych przegubem, dzięki temu każda sekcja jest niezależna... Czytaj dalej »


Robot minisumo Enova

Robot minisumo Enova

przedstawiamy Wam naszego pierwszego robota zbudowanego w ramach drużyny Magnat Cyber Forge Team. W skład drużyny wchodzą: mechanik Mateusz Piotrzkowski, elektronik Szymon Zagórnik oraz programista Piotr Krzemiński... Czytaj dalej »


Robot kroczący Skarabeusz

Robot kroczący Skarabeusz

Skarabeusz - robot kroczący typu hexapod, napędzany jest 12 serwami. Dwa serwa na nogę pozwalają na wysterowanie każdej nogi z osobna w dużym zakresie. Spośród innych robotów tego wyróżniają go przede wszystkim jego małe wymiary i to właśnie było głównym założeniem przy jego budowie... Czytaj dalej »


Robot linefollower Strider2

Robot linefollower Strider2

Przedstawiam wam moją konstrukcję linefollowera, oraz płytkę, która powstała jako uniwersalna płytka do różnych robotów. Zacznijmy od początku, płytka oparta jest na mikrokontrolerze z rodziny ATmega48/88/168/328, w moim przypadku są to dwa układy ATmega168/328P... Czytaj dalej »


Robot kroczący Maniek

Robot kroczący Maniek

Chciałbym tu przybliżyć plon mej pracy/zabawy. Około roku temu zacząłem się interesować robotyką. Analizowałem możliwości wykonania robota powiedzmy zabawki, który mógł by się poruszać w terenie (szeroko pojętym). W ruch poszły „Google”, fora i strony producentów... Czytaj dalej »


Rico - robot typu sumo

Rico - robot typu sumo

Chciałbym Wam przedstawić robota klasy sumo - Rico. Wielu z Was miała przyjemność zobaczyć go podczas zawodów CybAiRBOT w Poznaniu, bądź też na filmikach... Czytaj dalej »


Autonomiczy robot balansujący

Autonomiczy robot balansujący

Witam, przedstawiam autonomicznego robota balansującego. Robot balansujący na Atmega 1284P 20MHz. Obsługuje komunikację oraz zmianę wsadu za pomocą bluetooth. Ponadto istnieje możliwość sterowania robotem za pomocą pilota IR, oraz zmiany nastawów regulatorów... Czytaj dalej »


Robot linefollower Fuzzy

Robot linefollower Fuzzy

Przedstawiam mojego najnowszego robota klasy LineFollower Standard Fuzzy. Z opisywaną konstrukcją pojawiam się na większości zawodów jakie organizowane są w ostatnim czasie. W porównaniu do moich poprzednich robotów Fuzzy nie został wyposażony w napęd tunelowy... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić najnowsze projekty lub opisać swoje DIY!

Prosta aparatura RC z Arduino (zasięg do 700 metrów)
Prosta aparatura RC z Arduino (zasięg do 700 metrów)

Do sterowania pojazdem RC można wykorzystać Bluetooth lub WiFi, dzięki czemu w roli nadajnika wystarczy nam telefon z odpowiednią... Czytaj dalej »

diy, forbotdiy, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...