KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kolorowe klocki Koov uczą dzieci kodowania

Kolorowe klocki Koov uczą dzieci kodowania

Znajomość technologii i nauk ścisłych może zapewnić sukces na rynku pracy. Dlatego powstaje coraz więcej zabawek uczących dzieci m.in. kodowania i projektowania robotów.

Jedną z nich jest Koov, dzieło nowego działu edukacyjnego Sony, w której skład wchodzą m.in. klocki w cukierkowych kolorach.

Zestaw składa się ze sterownika, do którego przyłączane są silniki, czujniki oraz klocki. Programowanie odbywa się przy pomocy dedykowanej aplikacji. Kształt kolorowych klocków jest zbliżony do sześcianu, co sprawia, że budowanie z nich przypomina tworzenie pixel art. Kontroler, silniki i akumulator są z kolei białe i stanowią osobne części.

Dzieci mogą wybrać zestaw startowy z podstawowymi lampkami i czujnikami lub zestaw dla zaawansowanych, który zawiera dodatkowo kółka, koła zębate i przyspieszeniomierz.

 

Od innych podobnych zabawek Koov różni się bardziej powolnym i przemyślanym podejściem do nauki kodowania. Sony stawia na wyjaśnienie teorii i praktyki od postaw, krok po kroku. Dokładne instrukcje zawierają animacje i modele 3D, które można obracać. Każde dziecko uczy się we własnym tempie aż przychodzi pora na tworzenie własnych, oryginalnych projektów.

Proces programowania jest równie przyjazny. Każde polecenie na ekranie aplikacji przypomina klocek, a razem tworzą one układankę. Jednocześnie posiada ono opis zawierający prawdziwy kod, co umożliwia dalszą naukę w oparciu o tę wiedzę.

Dzielenie się swoimi projektami z innymi użytkownikami to ważna część zabawy. Ze stworzonej w tym celu platformy online będą mogły bezpiecznie korzystać nawet 8-letnie dzieci, bo właśnie dla tego wieku przeznaczona jest zabawka.

Na razie Koov można kupić tylko w Japonii, ale już w listopadzie do klientów ma dotrzeć wersja angielskojęzyczna dostępna na platformie Indiegogo. Jej cena to ok. 300 dolarów.

Źródło: [1]

nauka, Sony, zabawka

Trwa ładowanie komentarzy...