KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Superszybkie palce robota układają kostkę Rubika

Superszybkie palce robota układają kostkę Rubika

Roboty układające kostki Rubika są już na tyle popularne, że powoli przestają robić na nas wrażenie. Co jednak w przypadku robota, który robi to błyskawicznie, używając tylko jednej ręki?

Dłoń z Tokyo Ishikawa Senoo Lab to efektowna demonstracja działania 3 superszybkich palców.

Rekord świata w układaniu łamigłówki przy użyciu jednej ręki wynosi obecnie niecałe 7 sekund. Prezentowany robot być może nie pobije tego rekordu, ale i tak zasługuje na uwagę. Konstrukcja nie została zbudowana pod kątem tego konkretnego zastosowania, a raczej została dostosowana do prezentacji swoich możliwości w "prostym" demie.

Docelowo, rozwiązania z robotyczną dłonią od Tokyo Ishikawa Senoo Lab mogą wspomóc naukowców np. w budowaniu zręcznych dłoni robo-chirurgów, monterów elektroniki, czy nawet kucharzy.

Ramię współpracuje podczas pracy z kamerą, która jest w stanie analizować obraz z prędkością do 500 klatek na sekundę. Stały monitoring kształtu, pozycji, kąta obrotu i położenia środka ciężkości kostki dobrze współgra z niezwykle zręcznymi robotycznymi palcami i umożliwia testowanie procesów i algorytmów podobnych do tych, które zachodzą w naszych mózgach podczas układania kostki.

Analiza obrazu podczas układania Kostki Rubika

Analiza obrazu podczas układania Kostki Rubika

Nie tak dawno temu pisaliśmy o kostce Rubika, która układa się sama. Żadne z tych rozwiązań nie jest najszybsze w swojej klasie, ale w tradycyjnym układaniu kostki, robot już dawno pokonał najszybszego człowieka, skracając rekordowy czas czterokrotnie. Najwidoczniej teraz pora na roboty, które wyróżnia sposób rozwiązywania tej zagadki logicznej. Znacie inne konstrukcje, które układają kostkę w inny, równie oryginalny sposób?

Co skrywa kostka Rubika, która sama się układa?
Co skrywa kostka Rubika, która sama się układa?

Kostka Rubika, oprócz sudoku oraz krzyżówek, to jedna z najpopularniejszych zagadek logicznych. Na tyle popularna, że istnieją zawody, w... Czytaj dalej »

Źródło: [1], [2]

dłoń, kostka, palce, ramie, ręka, rubik

Trwa ładowanie komentarzy...