KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kurs Arduino II – #10 – podsumowanie kursu

Kurs Arduino II – #10 – podsumowanie kursu

Drugi poziom kurs programowania Arduino jest już dostępny w całości. Pora na podsumowanie oraz wstępne plany na dalsze publikacje.

Jest to również dobry moment, abyście pochwalili się w komentarzach Waszymi projektami. Cenne będą również sugestie dotyczące zagadnień, które powinny zostać opisane w przyszłości.


Kurs był kontynuacją serii o podstawach Arduino. Dzięki opisanym ćwiczeniom możliwe było poznanie nowych podzespołów elektronicznych oraz zagadnień związanych z programowaniem Arduino w praktyce.

Przykładowe elementy omawiane podczas kursu Arduino (poziom 2).

Przykładowe elementy omawiane podczas kursu Arduino (poziom 2).

Spis treści

Wszystkie artykuły publikowane w tym cyklu można znaleźć pod tagiem: kursArduino2. Kurs składa się z 10 artykułów omawiających wykorzystanie różnych podzespołów:

 1. Kurs Arduino, poziom II – #1 – wstęp, spis treści
 2. Kurs Arduino II – #2 – programowalne diody RGB (WS2812)
 3. Kurs Arduino II – #3 – syrena alarmowa, MOSFET w praktyce
 4. Kurs Arduino II – #4 – przerwania, kontaktron, czujnik PIR
 5. Kurs Arduino II – #5 –  klawiatura, własny system alarmowy
 6. Kurs Arduino II – #6 – wyświetlacze 7-segmentowe
 7. Kurs Arduino II – #7 –  termometry analogowe i cyfrowe
 8. Kurs Arduino II – #8 –  cyfrowy czujnik wilgotności (DHT11)
 9. Kurs Arduino II – #9 – wielozadaniowość, opóźnienia z millis()
 10. Kurs Arduino II – #10 –  podsumowanie kursu - czytasz ten artykuł
 11. Polecana kontynuacja: Kurs budowy robotów z Arduino!
 12. Polecana kontynuacja: Kurs podstaw Raspberry Pi
 13. Polecana kontynuacja: Praktyczny kurs lutowania

Co dalej? Który kurs wybrać?

Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń z tego kursu gorąco zachęcam do własnych eksperymentów. Jeśli szukacie kontynuacji w formie kursów FORBOTa to na ten moment polecam zainteresować się kursem budowy robotówkursem Raspberry Pi oraz kursem lutowania.

Pierwszy z nich bazuje na Arduino i pozwala na zbudowanie kilku robotów. Dzięki temu będziecie mogli programować małe, jeżdżące pojazdy. Druga propozycja to kurs Raspberry Pi, czyli najpopularniejszego komputera wielkości karty kredytowej! Seria ta dedykowana jest dla zupełnie początkujących. Można zacząć bez znajomości innych płytek tego typu. Trzecia propozycja to kurs lutowania dla osób, które chciałyby budować gotowe urządzenia bez płytek stykowych.

Plany na kontynuację kursów Arduino

Kurs podstaw Arduino (poziom I) oraz jego kontynuacja (poziom II) opisują większość zagadnień potrzebnych do budowy własnych urządzeń, ale oczywiście nadal pozostaje wiele tematów, które należałoby opisać. W związku z tym na pewno będziemy kontynuować przygodę z Arduino.

Prace nad kolejnym kursem są na bardzo wczesnym etapie, więc nie odważę się podać żadnej daty jego startu. W nowej serii skupię się na programowaniu i tworzeniu konkretnych projektów z wykorzystaniem ciekawych modułów. Mowa np. o wyświetlaczach graficznych, rozbudowanych czujnikach oraz modułach łączności Bluetooth i/lub WiFi. Wszystko może się jeszcze zmienić, czekam na Wasze sugestie.

Podsumowanie

Dziękuję wszystkim za udział w tym kursie. Mam nadzieję, że wielu z Was skorzystało z artykułów i wykorzystało zdobytą wiedzę do budowy własnych projektów. Przypominam, że czekam na Wasze sugestie dotyczące kolejnego kursu o Arduino - komentujcie!

Oprócz nowego kursu planuję również kilka osobnych artykułów związanych z Arduino. Między innymi opiszę przykłady alternatywnych edytorów, udzielę kilku porad dotyczących formatowania kodu oraz rozwinę niektóre zagadnienia, na które nie było miejsca w kursach.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 4.9 / 5. Głosów łącznie: 147

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

Nawigacja kursu

Autor kursu: Damian Szymański

arduino, kurs, kursArduino2, podsumowanie

Trwa ładowanie komentarzy...