Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Jednak czy pamiętacie jak wyglądały DIY, które pojawiały się u nas kilka lat temu?
Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem bardzo ciekawe projekty, które powstawały, gdy Arduino i Raspberry Pi nie były popularne.
Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały opisane na naszym forum już jakiś czas temu i od tamtej pory zebrały najwięcej pozytywnych ocen w naszej społeczności. Na liście znajdują się głównie roboty, ponieważ właśnie taką tematyką na początku tutaj się zajmowaliśmy. Kolejność losowa, pisownia oryginalna.
Witam jest to mój pierwszy robot, nazwałem go IVAN, zbudowany w większości z aluminium jak widać na załączonych zdjęciach. Gąsienice wykonane z gumowych opasek na rękę. (bardzo dobra przyczepność)... Czytaj dalej »
Tematyką micromouse interesowałem się od dawna, jednak dopiero w czerwcu tego roku postanowiłem spróbować swoich sił w tej właśnie kategorii. Devil jest moim pierwszym robotem tego typu... Czytaj dalej »
Prezentuję moją najnowszą konstrukcję. Jest to robot klasy minisumo Jeżyk. Jest to robot napędzany dwoma mocnymi silnikami firmy Dunkermotoren, poruszający się na gąsienicach i wyposażony w 8 czujników linii, 16 czujników przeciwnika, enkodery... Czytaj dalej »
Chciałbym przedstawić zrealizowany na Politechnice Śląskiej (w ramach trzech równoległych prac magisterskich) projekt grupowy. Jego celem było opracowanie stanowiska laboratoryjnego do badania systemów sterowania wielowirnikowych... Czytaj dalej »
To mój pierwszy post na tym forum ale od razu chciałbym przedstawić zbudowanego przeze mnie robota. Mimo że to pierwszy post to odwiedzałem to i inne fora wielokrotnie w poszukiwaniu przydatnych informacji i wykorzystując jedynie „magiczny” guzik szukaj... Czytaj dalej »
Konstrukcja linefollowera jest oparta o laminat szklano-epoksydowy stanowiący jednocześnie płytkę drukowaną elektroniki. Konstrukcja przystosowana jest również do jeżdżenia po torach z przeszkodami... Czytaj dalej »
Cześć, mam przyjemność przedstawić Wam moją najnowszą konstrukcję - robota klasy Femtosumo. Maleństwo nazywa się Felek. Zgodnie z wymogami klasy Femtosumo robot mieści się w sześcianie o krawędzi 10mm... Czytaj dalej »
Przedstawiamy robota klasy Line Follower o nazwie Impact. Jest to ulepszona wersja poprzedniej konstrukcji opisanej na największym forum polskiej robotyki amatorskiej . Robot powstał w 2011 roku, do tej pory był zwycięzcą wszystkich zawodów, w jakich brał udział... Czytaj dalej »
Od początku mojej przygody z robotyką chciałem zrobić niewielkiego linefollowera, który byłby w stanie konkurować pod względem prędkości ze znacznie większymi konstrukcjami. Powstało kilka mniej lub bardziej udanych płytek, ale żadna konstrukcja nie spełniała moich założeń w 100%... Czytaj dalej »
ILDS Table jak nazwa wskazuje jest interaktywnym stolikiem ledowym, po kilku miesiącach pracy oraz wielu testach można było odetchnąć z ulgą ponieważ pierwszy prototyp działał tak jak się tego spodziewano... Czytaj dalej »
Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...