KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #8

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #8

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Jednak czy pamiętacie jak wyglądały DIY, które pojawiały się u nas kilka lat temu?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem bardzo ciekawe projekty, które powstawały, gdy Arduino i Raspberry Pi nie były popularne.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały opisane na naszym forum już jakiś czas temu i od tamtej pory zebrały najwięcej pozytywnych ocen w naszej społeczności. Na liście znajdują się głównie roboty, ponieważ właśnie taką tematyką na początku tutaj się zajmowaliśmy. Kolejność losowa, pisownia oryginalna.

Robot minisumo IVAN

Robot minisumo IVAN

Witam jest to mój pierwszy robot, nazwałem go IVAN, zbudowany w większości z aluminium jak widać na załączonych zdjęciach. Gąsienice wykonane z gumowych opasek na rękę. (bardzo dobra przyczepność)... Czytaj dalej »


Robot micromouse Devil

Robot micromouse Devil

Tematyką micromouse interesowałem się od dawna, jednak dopiero w czerwcu tego roku postanowiłem spróbować swoich sił w tej właśnie kategorii. Devil jest moim pierwszym robotem tego typu... Czytaj dalej »


Robot minisumo Jeżyk

Robot minisumo Jeżyk

Prezentuję moją najnowszą konstrukcję. Jest to robot klasy minisumo Jeżyk. Jest to robot napędzany dwoma mocnymi silnikami firmy Dunkermotoren, poruszający się na gąsienicach i wyposażony w 8 czujników linii, 16 czujników przeciwnika, enkodery... Czytaj dalej »


AI-QUADRO - Stanowisko do badania platform wielowirnikowych

AI-QUADRO - Stanowisko do badania platform wielowirnikowych

Chciałbym przedstawić zrealizowany na Politechnice Śląskiej (w ramach trzech równoległych prac magisterskich) projekt grupowy. Jego celem było opracowanie stanowiska laboratoryjnego do badania systemów sterowania wielowirnikowych... Czytaj dalej »


Robot kroczący X-walker

Robot kroczący X-walker

To mój pierwszy post na tym forum ale od razu chciałbym przedstawić zbudowanego przeze mnie robota. Mimo że to pierwszy post to odwiedzałem to i inne fora wielokrotnie w poszukiwaniu przydatnych informacji i wykorzystując jedynie  „magiczny” guzik szukaj... Czytaj dalej »


Linefollower Inferno

Linefollower Inferno

Konstrukcja linefollowera jest oparta o laminat szklano-epoksydowy stanowiący jednocześnie płytkę drukowaną elektroniki. Konstrukcja przystosowana jest również do jeżdżenia po torach z przeszkodami... Czytaj dalej »


Felek - pierwszy robot klasy Femtosumo

Felek - pierwszy robot klasy Femtosumo

Cześć, mam przyjemność przedstawić Wam moją najnowszą konstrukcję - robota klasy Femtosumo. Maleństwo nazywa się Felek. Zgodnie z wymogami klasy Femtosumo robot mieści się w sześcianie o krawędzi 10mm... Czytaj dalej »


Impact - wersja druga

Impact - wersja druga

Przedstawiamy robota klasy Line Follower o nazwie Impact. Jest to ulepszona wersja poprzedniej konstrukcji opisanej na największym forum polskiej robotyki amatorskiej . Robot powstał w 2011 roku, do tej pory był zwycięzcą wszystkich zawodów, w jakich brał udział... Czytaj dalej »


Linefollower Tsubame

Linefollower Tsubame

Od początku mojej przygody z robotyką chciałem zrobić niewielkiego linefollowera, który byłby w stanie konkurować pod względem prędkości ze znacznie większymi konstrukcjami. Powstało kilka mniej lub bardziej udanych płytek, ale żadna konstrukcja nie spełniała moich założeń w 100%... Czytaj dalej »


Interaktywny stół LED

Interaktywny stół LED

ILDS Table jak nazwa wskazuje jest interaktywnym stolikiem ledowym, po kilku miesiącach pracy oraz wielu testach można było odetchnąć z ulgą ponieważ pierwszy prototyp działał tak jak się tego spodziewano... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Co można zbudować z Arduino? Lista inspirujących projektów
Co można zbudować z Arduino? Lista inspirujących projektów

Za nami tegoroczny Dzień Arduino, czyli święto tej niesamowicie popularnej platformy oraz jej fanów. Co dokładnie można stworzyć z... Czytaj dalej »

avr, diy, forbot, forbotdiy, STM

Trwa ładowanie komentarzy...