KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kursy Forbota – aktualizacja zestawów, zapowiedzi nowości

Kursy Forbota – aktualizacja zestawów, zapowiedzi nowości

Zaczęło się od kursu podstaw elektroniki, później przyszła pora na rozpoczęcie publikacji artykułów dla tych, którzy chcą poznać Arduino.

Pora na jeszcze większe podniesienie jakości dostępnych zestawów oraz zapowiedzi nowych, ciekawych kursów!

Zmiany dotyczące aktualnych zestawów

Jeśli czytacie kursy Forbota, to zapewne wiecie, że dzięki współpracy z Botlandem sprzedawane są zestawy elementów niezbędnych do wykonania ćwiczeń. Do tej pory wszystkie części były opisywane i umieszczane w dużym woreczku strunowym. Rozwiązanie praktyczne, ale mało estetyczne. Postanowiliśmy zmienić to i podnieść zestawy na wyższy poziom!

Od niedawna, wszyscy, którzy zamówiają zestawy w wersjach podstawowych otrzymują je w estetycznych kartonikach ze stosownymi etykietami:

Natomiast zestawy części do kursów w wersjach PLUS, oprócz dotychczasowych gadżetów, są dodatkowo pakowane w użyteczne kuferki:

Mam nadzieje, że taka metoda pakowania pozwoli na utrzymanie większego porządku w Waszych zestawach, co przełoży się finalnie na szybszą naukę! W chwili obecnej nowe opakowania nie wpłynęły na ceny zestawów, które cały czas są promocyjne!

Nowe kursy!

Druga część ogłoszenia dotyczy nowych kursów, które powstają. Na ten moment mogę zdradzić trochę szczegółów na temat czterech nowych kursów! Najszybciej, bo już na początku września prawdopodobnie ruszy kurs programowania STM32. Tutaj największym problemem okazało się wybranie odpowiedniej platformy (!) oraz środowiska. Niektórzy mogą być zdziwieni, naszymi typami, wierzę, że będzie to zdziwienie pozytywne. Kurs omówi praktycznie wszystko, co może się przydać przy budowie własnych urządzeń. Oprócz podstawowych peryferiów omówione zostanie wykorzystywanie wyświetlacza graficznego, akcelerometru i wiele innych ciekawych rzeczy!

stm32-butterfly

Drugi kurs, będzie omawiał wykorzystanie RaspberryPi, do budowy prostej automatyki domowej. Poradniki te stawiają na integracje wielu czujników i atrakcyjne prezentowanie zbieranych danych w formie strony Internetowej! W chwili obecnej data rozpoczęcia kursu planowana jest na drugą połowę września.

RaspberryPi

Trzeci kurs, to kontynuacja kursu elektroniki. Tym razem będzie on omawiał dokładniej wybrane zagadnienia, opisane zostaną również inne elementy często spotykane podczas majsterkowania.

Ostatni i równie ciekawy kurs, to kontynuacja kursu Arduino! Tutaj najwięcej zostało postawione na budowę praktycznych urządzeń. Czyli wykorzystanie umiejętności z aktualnego kursu przy tworzeniu użytecznych konstrukcji. Nie zabraknie również nowych podzespołów i funkcji.

Jak wrażenia, co do nowych zestawów? Zainteresowani nowymi kursami?
Jak zawsze czekam na Wasze komentarze i pytania! Jeśli nie chcecie przegapić publikacji nowych tekstów skorzystajcie z poniższego formularza i zapiszcie się na powiadomienia!

elementy, forbot, kursy, zestawy

Trwa ładowanie komentarzy...