KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Locus Robotics tworzy alternatywę dla robotów Kiva

Locus Robotics tworzy alternatywę dla robotów Kiva

Po przejęciu Kiva Systems przez Amazon w 2012 roku niektórzy użytkownicy robotów Kiva skupili się na produkcji ich własnych odpowiedników.

Jednym z byłych klientów jest Quiet Logistics i ich firma-córka, Locus Robotics. Praca stworzonego przez nich robota magazynowego opiera się głównie na współpracy z człowiekiem.

Urządzenie porusza się w sposób autonomiczny i wie, gdzie znajdują się wszystkie towary w magazynie. Do nawigacji wykorzystuje lidar oraz kamery i kody kreskowe. Gdy potrzebny jest konkretny przedmiot, maszyna staje obok niego i czeka. Człowiek odczytuje z ekranu robota informację i wręcza mu żądaną rzecz.

LocusRobotics-2

Nowa konstrukcja od Locus Robotics.

Wynalazek Locus Robotics potrafi wyminąć roboty znajdujące się na jego trasie, a także reagować w czasie rzeczywistym na inne zmiany w otoczeniu.


Firma uznała, że cena, bezpieczeństwo i łatwość użycia robotów Kiva nie były zadowalające. Dlatego zdecydowali się zbudować swoje dzieło od zera, rozpoczynając od Arduino i ROS. Bruce Welty, założyciel i prezes Locus Robotics, twierdzi, że aż 80% sukcesu tkwi w oprogramowaniu, a sam sprzęt to tylko 20%.

Jednym z wyzwań było sprawne zapisywanie, przechowywanie i przesyłanie dużych ilości danych. Firma postawiła również na wiele rodzajów czujników, zakładając, że ich ceny będą konsekwentnie spadać. Według Welty'ego całkowicie samodzielne rozpoznawanie i wybieranie towarów przez roboty to nadal dość daleka przyszłość – nawet 5 do 7 lat.

Źródło: [1]

logistyka, magazyny, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...