Po przejęciu Kiva Systems przez Amazon w 2012 roku niektórzy użytkownicy robotów Kiva skupili się na produkcji ich własnych odpowiedników.
Jednym z byłych klientów jest Quiet Logistics i ich firma-córka, Locus Robotics. Praca stworzonego przez nich robota magazynowego opiera się głównie na współpracy z człowiekiem.
Urządzenie porusza się w sposób autonomiczny i wie, gdzie znajdują się wszystkie towary w magazynie. Do nawigacji wykorzystuje lidar oraz kamery i kody kreskowe. Gdy potrzebny jest konkretny przedmiot, maszyna staje obok niego i czeka. Człowiek odczytuje z ekranu robota informację i wręcza mu żądaną rzecz.
W ten sposób ludzka umiejętność rozpoznawania przedmiotów łączy się z precyzyjnym wyszukiwaniem i transportowaniem ich przez maszyny.
Nowa konstrukcja od Locus Robotics.
Wynalazek Locus Robotics potrafi wyminąć roboty znajdujące się na jego trasie, a także reagować w czasie rzeczywistym na inne zmiany w otoczeniu.
Firma uznała, że cena, bezpieczeństwo i łatwość użycia robotów Kiva nie były zadowalające. Dlatego zdecydowali się zbudować swoje dzieło od zera, rozpoczynając od Arduino i ROS. Bruce Welty, założyciel i prezes Locus Robotics, twierdzi, że aż 80% sukcesu tkwi w oprogramowaniu, a sam sprzęt to tylko 20%.
Jednym z wyzwań było sprawne zapisywanie, przechowywanie i przesyłanie dużych ilości danych. Firma postawiła również na wiele rodzajów czujników, zakładając, że ich ceny będą konsekwentnie spadać. Według Welty'ego całkowicie samodzielne rozpoznawanie i wybieranie towarów przez roboty to nadal dość daleka przyszłość – nawet 5 do 7 lat.
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...