KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Łódź: Festiwal Naukowy E(x)plory – nauka na wyciągnięcie ręki

Łódź: Festiwal Naukowy E(x)plory – nauka na wyciągnięcie ręki

Innowacyjne rozwiązania w leczeniu chorób czy ochronie środowiska to tylko część z pomysłów uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory.

Już 24 maja młodzi naukowcy przedstawią swoje wynalazki na Regionalnym Festiwalu E(x)plory, który odbędzie się w łódzkim Bionanoparku.

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory to seria zajęć edukacyjnych, które mają inspirować i zachęcać młodzież do zgłębiania zagadnień naukowych. W programie m.in. warsztaty Michaliny Urbaniak o tym jak powstają implanty kości, wykład Adama Czyżewskiego o zdolnościach optycznych u zwierząt, czy wyjątkowa okazja by zbadać DNA truskawki pod mikroskopem.

Darmowe warsztaty naukowe

W programie moc atrakcji, w tym pokazy i warsztaty naukowe. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia dedykowane są młodzieży w wieku 13-20 lat. Program całego wydarzenia dostępny jest na stronie festiwalu. Zgłoszenia można przesyłać na adres lodz@explory.pl.

Uczestnicy Festiwalu E(x)plory będą mogli obejrzeć projekty naukowe biorące udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory, który skierowany jest do młodzieży w wieku 13-20 lat. W tym roku w Łodzi zaprezentowane zostaną 32 innowacyjne rozwiązania. 

Przebieg konkursu

Konkurs Naukowy E(x)plory składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich, jest zgłoszenie projektu przez wysłanie formularza online. W tym roku zgłoszono łącznie 174 projekty, a 144 przeszły do drugiego etapu, czyli do regionalnych eliminacji w 5 miastach: Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu koło Kielc. W każdym z tych miast, młodzi naukowcy rywalizują o miejsce w finale.

Finał odbędzie się w dniach 23-25 października w Gdyni. Podczas finału Jury wybierze najlepsze pomysły, a ich autorzy zostaną nagrodzeni stypendiami w wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych, ufundowanymi przez Grupę LOTOS.

Młodzi innowatorzy otrzymają szansę na rozwój projektów podczas staży i programów mentorskich m.in. na największym na świecie naukowym konkursie dla młodzieży - Intel ISEF w USA, konkursie INFOMATRIX w Rumunii oraz targach młodych naukowców z całej Europy – Expo Sciences Europe w Rumunii. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

konkurs, warsztaty, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...