KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #12

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #12

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla programistów, fanów robotyki oraz osób, które chcą zadbać o czystość powietrza. Do tego ankieta, w której wybierzemy najlepsze DIY.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Autorzy poniższych projektów otrzymają rabat na kolejne zakupy w sklepie Botland. Oprócz tego, dzięki ankiecie wybierzemy wspólnie najlepszy projekt, którego autor otrzyma dodatkowy upominek w postaci zestawu gadżetów Forbota (szczegóły w opisie akcji rabatowej). Kolejność DIY na liście jest losowa, pisownia oryginalna.

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza

Dostępne na rynku oczyszczacze powietrza nie kosztują mało. Sam filtr, który wydaje się najważniejszym elementem kosztuje najczęściej nie więcej niż 1/3 oczyszczacza. Postanowiłem więc zbudować własny oczyszczacz. Oczywiście czas poświęcony na budowę też ma wartość, ale nie traktuje tego jako roboczogodziny a po prostu zabawę... Czytaj dalej »


Pojazd zdalnie sterowany

Pojazd zdalnie sterowany

Tak naprawdę to jest chyba mój pierwszy projekt w świecie Arduino! Zamarzyłem sobie zbudowanie własnego, terenowego pojazdu zdalnie sterowanego - takiego, na którym można potem zamontować jakiś chwytak, ramię... Czytaj dalej »


RoChN - robot typu LineFollower

RoChN - robot typu LineFollower

Nazwa RoChN - Robot o Chwytliwej Nazwie obejmuje trzy wersje robota (V1 - V3), które zbudowaliśmy z kolegą paor na początku w ramach eksperymentu, a następnie już jako pełnoprawna szkolna drużyna robotyczna KRÓL. Jest to jedna z ostatnich tego typu (procesor, brak enkoderów)... Czytaj dalej »


Iot GitHub Frame - śledź popularność repozytorium

Iot GitHub Frame - śledź popularność repozytorium

Chciałbym Wam przedstawić prosty sposób wykorzystania modułu ESP-32, który użyłem do stworzenia urządzenia, za pomocą którego możecie śledzić poziom zainteresowania wybranym repozytorium GitHub. Dzięki wbudowanym dwóm wyświetlaczom... Czytaj dalej »


Pan-tilt sterowany gestami

Pan-tilt sterowany gestami

Zbudujemy urządzenie typu pan-tilt, czyli platformę obracającą się w dwóch osiach, sterowaną serwami. Sterowanie odbywać się będzie zdalnie, poprzez przechylanie telefonu komórkowego - platforma będzie próbowała naśladować gesty wykonywane przy pomocy telefonu... Czytaj dalej »


Licznik do hulajnogi albo stacja pogodowa

Licznik do hulajnogi albo stacja pogodowa

Ano zaczęło się od tego, że zanabyłem sobie hulajnogę elektryczną. Długo i sumiennie przeglądałem różne recenzje, opisy, wertowałem informacje, aż w końcu zdecydowałem się na Airwheel Z5 Strong, którą na marginesie polecam. Pomimo wielu zalet - w tym kilku rozwiązań unikalnych... Czytaj dalej »


Samochód z podglądem FPV oparty na RaspberryPi

Samochód z podglądem FPV oparty na RaspberryPi

Witam, Jestem Maciej - pracuje jako software architect (nie mam wykształcenia elektronicznego dlatego proszę o wyrozumiałość jeżeli chodzi o połączenia i rozwiązania - z tego też powodu w projekcie nie daje gotowego przepisu na zasilanie ) i żeby do końca nie zgnuśnieć... Czytaj dalej »


RozZuBeN - robot nanosumo

RozZuBeN - robot nanosumo

Jest to robot klasy nanosumo, który został stworzony na wiosnę 2018 roku przez Pojemnika i mnie - wtedy uczniów pierwszej klasy VIII LO w Poznaniu. Zainteresowaliśmy się tą kategorią na Robomaticonie 2018, gdzie nie było żadnego sumo w tej skali. Pomyśleliśmy, że gdybyśmy mieli akumulator... Czytaj dalej »


SimpleMath dla najmłodszych

SimpleMath dla najmłodszych

Ze zrobieniem tego typu urządzenie nosiłem się od dłuższego czasu.  Przeznaczenie oczywiście dla dzieci i tak jak w tytule są to podstawowe działania matematyczne. Zanim powstał ten projekt sam program był już napisany w codeblocksie. Smartfon całkowicie się nie sprawdził bo córkę interesowało wszystko tylko nie nauka prostych zadań... Czytaj dalej »


Robot samobalansujący

Robot samobalansujący

Cześć. Chciałbym przedstawić wam mój projekt robota samobalansującego. Jest to mój najbardziej zaawansowany jak dotąd projekt, który pochłonął najwięcej pracy. Pomysł na zbudowanie takiego robota zrodził się w mojej głowie w wakacje po obejrzeniu filmiku... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • Oczyszczacz powietrza 22%, 24 głosów
  24 głosów 22%
  24 głosów - 22%
 • Robot samobalansujący 17%, 19 głosów
  19 głosów 17%
  19 głosów - 17%
 • Samochód z podglądem FPV oparty na RaspberryPi 16%, 17 głosów
  17 głosów 16%
  17 głosów - 16%
 • Iot GitHub Frame - śledź popularność repozytorium 10%, 11 głosów
  11 głosów 10%
  11 głosów - 10%
 • Pojazd zdalnie sterowany 9%, 10 głosów
  10 głosów 9%
  10 głosów - 9%
 • RoChN - robot typu LineFollower 6%, 7 głosów
  7 głosów 6%
  7 głosów - 6%
 • Pan-tilt sterowany gestami 6%, 6 głosów
  6 głosów 6%
  6 głosów - 6%
 • RozZuBeN - robot nanosumo 6%, 6 głosów
  6 głosów 6%
  6 głosów - 6%
 • Licznik do hulajnogi albo stacja pogodowa 5%, 5 głosów
  5 głosów 5%
  5 głosów - 5%
 • SimpleMath dla najmłodszych 4%, 4 głosów
  4 głosów 4%
  4 głosów - 4%
Liczba głosów: 109
Liczba głosujących: 61
1 kwietnia 2019 - 7 kwietnia 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Narzędzia i poradniki dla osób, które znają podstawy Arduino
Narzędzia i poradniki dla osób, które znają podstawy Arduino

Jak działa Arduino? Jak testować kod? Jak inaczej można tworzyć programy wgrywane na Arduino? Czy są inne, lepsze środowiska? Oto…... Czytaj dalej »

diy, elektronika, forbotdiy, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...