KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Makerspace Poznań

Makerspace Poznań

Makerspace Poznań powraca! Tym razem w nieco innej odsłonie bo dwudniowej. Będzie jeszcze więcej innowacji, techniki, pasji i inspiracji.

Dzień pierwszy to czas na odwiedziny Centrum Kultury Zamek gdzie wśród zabytkowych korytarzy będą czekać na Was takie zdobycze techniki jak m.in. drukarki 3D, drony czy też roboty z których jeden zabawi się w barmana.

Zobaczycie m.in innowacyjne lusterka, które ułatwiają jazdę motocyklistom oraz spotkacie twórców pierwszego w Poznaniu interaktywnego przystanku, firmę Glip.

Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia będą trzy, inspirujące wykłady gości z różnych krańców Polski i świata. Posłuchacie Adama Jesionkiewicza z firmy Ifinity, który opowie o tym jak niewielkie czujniki, którymi są beacony, mogą zmienić współczesne miasta, następnie przeniesiecie się w abstrakcyjny świat rysowania w powietrzu, w który zabierze Was Miho Tanaka z AirMark. Blok wykładowy zamknie człowiek orkiestra, Rafał Zapała, który przybliży temat instalacji muzycznych, w których technologia ( zarówno ta dość zaawansowana jak sterowniki BCI jak i ta DIY spod znaku Arduino) jest pełnoprawnym materiałem twórczym, podobnie jak same dźwięki.

10620819_863816350304224_6166247278345212985_n

W Zamku nie zabraknie przestrzeni dla najmłodszych. Dzieci odwiedzające Makerspace Poznań będą mogły m.in. poznać tajniki projektowania 3D.

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/869162469770045/

drony, druk 3d, makerspace, poznan, roboty, warsztaty, wykłady

Trwa ładowanie komentarzy...