KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #10

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #10

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Jednak czy pamiętacie jak wyglądały DIY, które pojawiały się u nas kilka lat temu?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem bardzo ciekawe projekty, które powstawały, gdy Arduino i Raspberry Pi nie były popularne.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały opisane na naszym forum już jakiś czas temu i od tamtej pory zebrały wiele pozytywnych ocen. Na liście znajdują się roboty, ponieważ tym się głównie tutaj kiedyś zajmowaliśmy. Kolejność losowa, pisownia oryginalna.

Minisumo Łowca

Minisumo Łowca

Robot minisumo Łowca powstał na zawody robotic arena 2008 we Wrocławiu. Koncepcja zakładała budowę szybkiego, niewysokiego robota o bardzo niskim środku ciężkości napędzanego 2 kołami umieszczonymi w tylnej części robota. Chodziło o utrudnienie podważenia robota... Czytaj dalej »


Robot sumo - Konieczko

Robot sumo - Konieczko

Witam wszystkich forumowiczów:) Postanowiłem zaprezentować jednego z moich robotów z kategorii Sumo Standard. Jest to Konieczko (młodszy z moich dwóch robotów)... Czytaj dalej »


Platforma mobilna - Navi

Platforma mobilna - Navi

Witam, od dawna starałem się zrobić jakiegoś robota i wreszcie mi się udało. Robot jest zdalnie sterowany przez Bluetootha ( i tu podziękowania dla mirekk36 który pomimo czasami moich bezsensownych maili mi pomógł z obsługa BT) za pomocą bascomowego terminala... Czytaj dalej »


Mini Line Follower

Mini Line Follower

Witam, konstrukcja została już zaprezentowana co prawda na innym forum ale pochwalę się i tutaj powstała przez jeden jesienny weekend. Nad poprawną pracą czuwa jeden z najmniejszych mikrokontrolerów w ofercie Atmela... Czytaj dalej »


Robot nanosumo Mały

Robot nanosumo Mały

Witam, tym razem chciałbym zaprezentować mojego najmniejszego do tej pory robocika klasy Nanosumo. Nazywa się „Mały”. W zasadzie wszystko w tym projekcie jest małe: µkontroler, akumulator, silniki, czujniki. Jedną wielką rzeczą była radość podczas pierwszej walki z kartonikiem... Czytaj dalej »


Samobieżny manipulator operacyjny

Samobieżny manipulator operacyjny

Chciałbym zaprezentować mój kolejny duży projekt, będący zarazem moją pracą inżynierską. Praca jest dość złożona, wymagała dużego nakładu pracy, wykorzystania narzędzi do projektowania i obejmowała głównie trzy nurty - mechanikę, elektronikę i informatykę... Czytaj dalej »


Robot nanosumo Saper

Robot nanosumo Saper

Robocik brał udział w pokazie walk robotów nanosumo we wrocławiu na Robotic Arena 2008, na którym wygrał walkę. Jeśli chcecie wiedzieć więcej to pytajcie. Ale zastrzegam sobie zachowanie kilku tajemnic... Czytaj dalej »


Robot wielozadaniowy GT-07

Robot wielozadaniowy GT-07

witam witam chciałbym wam przedstawić moja kolejna maszynkę o nazwie gt-07 robocik występował na robotik arena 2008 zdobył 2 miejsce w kategorii freestyle robot porusza się na gąsienicach zrobionych z zużytych pasków rozrządu i współpracującymi z nim elementami ( koła z pompy wody napinacze )... Czytaj dalej »


Robot Line Follower ARJ

Robot Line Follower ARJ

Witam, nareszcie mogę pochwalić się swoją konstrukcją, dzięki której uzyskałem tytuł inżyniera Automatyki i Robotyki. Od obrony minęło nieco ponad pół roku, w związku z czym mogę już opublikować opis robota (niestety z pewnymi ograniczeniami). Obudowa została wykonana na ploterze CNC... Czytaj dalej »


Robot Line Follower Lizard 2

Robot Line Follower Lizard 2

Lizard 2 jest następcą swojej pierwszej wersji - Lizarda. W robocie głównym założeniem była jak najmniejsza masa. Robot oparty jest o procesor STM32F103VCT6 o taktowaniu 72MHz. Czujnikami linii jest 20 transoptorów odbiciowych KTIR0711s. Jako komparatory zostały zastosowane MCP6564... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #2
Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #2

Kontynuujemy popularną serię wpisów na temat inspirujących projektów, które można zbudować dzięki użyciu popularnego Arduino.  Tym... Czytaj dalej »

diy, forbotdiy, projekty, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...