KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Misty I – uniwersalna, mobilna platforma dla programistów

Misty I – uniwersalna, mobilna platforma dla programistów

Firma Sphero kojarzy się głównie z popularną zabawką - robotem w kształcie kuli. Osoby stojące za tym projektem chcą jednak pójść krok dalej. Ich celem jest wprowadzenie inteligentnych robotów do naszych domów.

Właśnie dlatego założyli firmę Misty Robotics, która niedawno pokazała swojego robota.

Misty Robotics to grupa ludzi, których łączy jeden cel, tworzenie zaawansowanych rozwiązań mechanicznych, które mają pełnić rolę pomocnika w domu. Nowy produkt firmy, łączy to, co najlepsze: funkcjonalność, uroczy design oraz zestaw narzędzi dla programistów, którzy chcą zająć się tworzeniem robotów.

Produkt ten jest konstrukcją, która pozwoli osobom bez umiejętności elektronicznych zbudować swojego robota. Aktualny prototyp wyglądem może kojarzyć się z robotem Wall-E bohaterem hitu filmowego. Z drugiej strony jest to wynalazek opierający się na skomplikowanej technologii. Do elementów wchodzących w wyposażenie robota zaliczyć można: czujniki światła, odległości, kamery, głośniki oraz mikrofony. 

Firma planuję sprzedać tylko kilkadziesiąt sztuk obecnej wersji robota. Jak do tej pory mówi się o od 1 do 50 sztuk, które wejdą w obieg. Wybranym "szczęśliwcy" zapłacą 1500 USD za robota. Misty Robotic skupia się na znalezieniu grupy docelowej swojego produktu. Ogłosili oni niedawno konkurs, który miał wyłonić 25 programistów, którzy w najbardziej korzystny sposób wykorzystają ich produkt. Jaki macie pomysł na wykorzystanie takiej konstrukcji?

Źródło: [1]

dom, programowanie, robot

Trwa ładowanie komentarzy...