KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

RoboSimian, gotowy na jutrzejszy DARPA Robotics Challenge!

RoboSimian, gotowy na jutrzejszy DARPA Robotics Challenge!

Pamiętacie, że już jutro (piątek) wystartuje finał DARPA Robotics Challenge?

Dwudniowe zmagania pozwolą wyłonić robota, który radzi sobie najlepiej w trudnym terenie! Celem konkursu jest rozwinięcie konstrukcji, które będą wstanie pomagać ludziom po katastrofach.

Niedawno pisałem o nowej wersji robota Atlas, który został praktycznie całkowicie przebudowany przed nadchodzącymi finałami. Tym razem możemy zobaczyć jak do ostatecznego testu gotowy jest RoboSimian, czyli konstrukcja przygotowana przez NASA JPL!

RoboSimian wyposażony jest w 28 identycznych silników. Biorąc pod uwagę, że większość zgłoszonych konstrukcji jest bipedami, to prezentowany robot nie ma sobie równych pod względem ilości stopni swobody.

Roboty, które będą startowały w finałach można zobaczyć na stronie zawodów. Natomiast zadania, jakie przygotowano dla konstrukcji przedstawia poniższa grafika:

DRC

Miejmy nadzieję, że wszyscy konstruktorzy przyłączyli się do opisywanej wcześniej Kampanii na Rzecz Walki z Robotami Zabójcami. Chyba, nikt nie chciałby uciekać przed robotem zdolnym do prowadzenia samochodu oraz przedzierania się przez trudny teren?

PS Finały startują jutro w Fairplex (Pomona, CA) start dla publiczności jest darmowy, więc gdybyście byli w pobliżu, to... wiecie gdzie przesyłać zdjęcia ;)

bpied, DARPA, DRC, kroczący, RC

Trwa ładowanie komentarzy...