KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

NASA Space Apps Challenge – Gdańsk, 20-21.10.2018

NASA Space Apps Challenge – Gdańsk, 20-21.10.2018

Już 20 października wystartuje NASA Space Apps Challenge 2018 - międzynarodowe wydarzenie dla miłośników technologii kosmicznych.

Z tematami wybranymi przez inżynierów z NASA będzie można zmierzyć się podczas hackathonu organizowanego w Gdańsku.

NASA Space Apps Challenge 2018 to 48-godzinny maraton pomysłów (hackathon). Podczas trwania wydarzenia uczestnicy zmierzą się z jednym wyzwaniem, wybranym spośród sześciu kategorii tematów, przygotowanych przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych (NASA). Wśród zadań znaleźć będzie można tematy odnoszące się m.in. do wirtualnej wyprawy na Księżyc oraz usprawnienia kolonizacji Marsa.

Tematyka hackathonu

Nadchodząca edycja hackathonu odbywać się będzie pod hasłem „Earth and Space”. Tematyka będzie oscylowała wokół rozpoznawania globalnych potrzeb naszej planety, wykorzystania technologii do badania Ziemi i Kosmosu, propagowania ich piękna, przetwarzania danych do tworzenia narzędzi i aplikacji webowych, użytecznych dla każdego z nas.

Dwa zwycięskie projekty z Gdańska dostaną się do kolejnego etapu konkursu, który będzie oceniany przez jury z NASA. Hackathon adresowany jest nie tylko do programistów lub inżynierów.

Zapisy na NASA Space Apps Challenge

NASA Space Apps Challenge Gdańsk 2018 odbędzie się w dniach 20-21 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Obowiązują wcześniejsze zapisy na wydarzenie przez formularz znajdujący się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Organizatorami tego wydarzenia są: Koło Naukowe SimLE z Politechniki Gdańskiej, HACKERSPACE Trójmiasto, Fundacja CODE:ME oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na Facebooku: SpaceApps Gdańsk.

hackathon, kosmos, nasa, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...