KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot Sumo - co warto wiedzieć?

Sumo to jedna z konkurencji rozgrywanych na zawodach robotów. Roboty sumo to konstrukcje o wymiarach 20x20 cm i wadze do 3 kg. Rywalizują one ze sobą na dohyo o średnicy 154 cm. Robot stara się wypchnąć przeciwnika poza pole walki.

Tak jak zawodnicy w prawdziwym sumo roboty w tej konkurencji musza wykazywać się sprytem i siłą. Często orgaznizowane zawody są atrakcyjne zarówno dla konstruktorów jak i dla widzów. Zawody te są również rozgrywane w kilku innych kategoriach - organizatorzy zawodów wprowadzają do często różne urozmaicenia, więc zawsze warto sprawdzić regulamin danego konkursu.

Najpopularniejszą odmianą tej konkurencji są roboty Minisumo, to mniejsze wersje robotów, które startują w walkach sumo, są to konstrukcje o wymiarach 10x10 cm i wadze do 500 g. Innym wariantem tej konkurencji są roboty Nanosumo. Roboty nanosumo, to mniejsze wersje robotów startujących w walkach minisumo oraz sumo, są to konstrukcje o wymiarach 2,5x2,5x2,5cm i wadze do 25 g. Tak małe roboty rywalizują na planszy o średnicy 19,25 cm. Opisy przykładowych robotów Sumo (wraz z innymi podkategoriami) można znaleźć na naszym forum.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 5 / 5. Głosów łącznie: 1

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!