KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot oczyszcza wodę, pochłaniając zanieczyszczenia

Robot oczyszcza wodę, pochłaniając zanieczyszczenia

Zanieczyszczenia wody stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla ludzi. Row-bot, pływający robot zainspirowany owadem o nazwie wioślak, zajmuje się ich zbieraniem.

Jednocześnie śmieci te wykorzystywane są przez niego do wytwarzania elektryczności.

Gdy urządzenie otwiera usta, woda dostaje się do żołądkamikrobiologicznego ogniwa paliwowego. Z glonów, zwiędłych roślin i innych zanieczyszczeń powstaje elektryczność.

Row-bot to samonapędzający się mechanizm, dzięki wyprodukowanej przez siebie energii. Jest to krok w stronę produkcji robotów, które mogą pracować bez przerwy – bez konieczności tankowania, ładowania baterii, czy innej ingerencji człowieka.

row-bot2a

Zanieczyszczona woda zabija ponad 800 tysięcy ludzi rocznie i jest główną przyczyną śmierci dzieci do lat pięciu. Im szybciej maszyny potrafią sobie poradzić z tym kryzysem, tym lepiej.

Wynalazcy z Bristol Robotics Laboratory, twórcy Row-bota, mają nadzieję, że będzie on w przyszłości skutecznie uczestniczyć w wielkich akcjach oczyszczania środowiska, np. po wyciekach ropy. Może on być też wykorzystywany do monitorowania środowiska po katastrofach.

Źródło: [1]

robot, środowisko, woda

Trwa ładowanie komentarzy...