Czy zapragnąłeś kiedyś zabrać się za grę na instrumencie, lecz jego cena była zniechęcająca? Dzięki trwającej na Kickstarterze kampanii można zaoszczędzić na drogim sprzęcie muzycznym!
Dadamachines sprawia, że nawet najprostsze przedmioty codziennego użytku mogą stać się dźwięcznym czynelem czy donośnym bębnem!
Podstawą komponowania dowolnego utworu muzycznego jest wyczucie rytmu. Komputery są stworzone do liczenia zatem świetnie nadają się do wygrywania rytmu. Autorzy kampanii zauważyli ten fakt, dodali do tego przetworniki oraz swoje doświadczenie muzyczne tworząc dadamachines.
Opisywane dadamachines potrafi sterować 12 elementami wykonawczymi (elektromagnesami lub oświetleniem). Elektromagnesy mogą pracować w 2 konfiguracjach:
popychacz, służący do stukania, np.: w butelkę czy bęben,
pałeczka perkusyjna, służąca do grania na czynelu czy cymbałkach.
Oczywiście, elektromagnesy można wykorzystać do grania na czymkolwiek,
autorzy kampanii przedstawiają tylko podstawowe pomysły.
Ze sterownikiem można połączyć się w dwojaki sposób:
USB - muzyka komponowana jest w aplikacji (mobilnej oraz desktopowej), gdzie na osi czasu wybiera się aktywne wyjścia,
MIDI - poszczególne wyjścia wyzwalane są przy pomocy urządzeń MIDI (np. keyboard).
Specyfikacja sterownika dadamachines.
Autorzy urządzenia oferują również liczne dodatki ułatwiające budowę efektów muzycznych. Dostępne są podstawki do elektromagnesów, mocowania oraz adaptery do klocków LEGO. Do końca kampanii pozostały dwa tygodnie. Do tej pory zebrano ponad 120 000$ (cel: 20 000$). Więcej informacji o projekcie znaleźć można na Kickstarterze.
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...