KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Dadamachines – muzyka z przedmiotów codziennego użytku

Dadamachines – muzyka z przedmiotów codziennego użytku

Czy zapragnąłeś kiedyś zabrać się za grę na instrumencie, lecz jego cena była zniechęcająca? Dzięki trwającej na Kickstarterze kampanii można zaoszczędzić na drogim sprzęcie muzycznym!

Dadamachines sprawia, że nawet najprostsze przedmioty codziennego użytku mogą stać się dźwięcznym czynelem czy donośnym bębnem!

Podstawą komponowania dowolnego utworu muzycznego jest wyczucie rytmu. Komputery są stworzone do liczenia zatem świetnie nadają się do wygrywania rytmu. Autorzy kampanii zauważyli ten fakt, dodali do tego przetworniki oraz swoje doświadczenie muzyczne tworząc dadamachines.

Opisywane dadamachines potrafi sterować 12 elementami wykonawczymi (elektromagnesami lub oświetleniem). Elektromagnesy mogą pracować w 2 konfiguracjach:

  • popychacz, służący do stukania, np.: w butelkę czy bęben,
  • pałeczka perkusyjna, służąca do grania na czynelu czy cymbałkach.

Ze sterownikiem można połączyć się w dwojaki sposób:

  • USB - muzyka komponowana jest w aplikacji (mobilnej oraz desktopowej), gdzie na osi czasu wybiera się aktywne wyjścia,
  • MIDI - poszczególne wyjścia wyzwalane są przy pomocy urządzeń MIDI (np. keyboard).
Specyfikacja sterownika dadamachines.

Specyfikacja sterownika dadamachines.

Autorzy urządzenia oferują również liczne dodatki ułatwiające budowę efektów muzycznych. Dostępne są podstawki do elektromagnesów, mocowania oraz adaptery do klocków LEGO. Do końca kampanii pozostały dwa tygodnie. Do tej pory zebrano ponad 120 000$ (cel: 20 000$). Więcej informacji o projekcie znaleźć można na Kickstarterze.

kickstarter, midi, muzyka

Trwa ładowanie komentarzy...