KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

PowerUp FPV – papierowy samolot z kamerą

PowerUp FPV – papierowy samolot z kamerą

Drony w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne (zwłaszcza quadrocoptery), niestety ich ceny nadal są stosunkowo wysokie.

Chyba każdy pamięta jednak papierowe samoloty z dzieciństwa. Firma PowerUp Toys postanowiła wyprodukować taką zabawkę na miarę XXI wieku!

Głównym surowcem użytym do budowy PowerUp FPV jest nylon wzmacniany węglowymi prętami. Użytkownik może dowolnie zaginać skrzydła w celu modyfikacji właściwości areodynamicznych samolotu. Co więcej, istnieje możliwość kontrolowania zabawki smartphonem, a nawet oglądanie obrazu z kamery umieszczonej na pokładzie konstrukcji.

PowerUp FPV może latać przez 10 minut z prędkością dochodzącą do ok. 30 km/h, później trzeba go ładować przez 1,5 godziny. Szerokokątna, obrotowa kamera pozwala nagrywać wszystko wokół samolotu i zapisywać na kartę microSD. Możliwe jest również przesyłanie obrazu w rozdzielczości VGA przy 30 fps.

powerup_fpv6

Na pokładzie znajduje się kompas, akcelerometr, żyroskop, mikrofon i port microUSB do ładowania. Kampania produktu na Kickstarterze zakończyła się 9 stycznia, twórcom udało się uzyskać prawie 500% wymaganej sumy.

powerup_fpv7

Zabawka jest już dostępna w przedsprzedaży za $199. Produkty zostaną rozesłane najwcześniej w sierpniu bieżącego roku. Kto z Was wsparł może ten projekt i czeka już na swój samolot?

Źródło: [1], [2]

dron, fpv, kickstarter, samolot

Trwa ładowanie komentarzy...