KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #25

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #25

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście wszystkie oryginalne DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów gier, oryginalnych klawiatur, ogrodnictwa i robotyki.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

Mini konsolka do gier na STM32

Mini konsolka do gier na STM32

Projektem jest (a właściwie dopiero będzie) mini konsolka do gier na STM32F1. Robię ten projekt dla mojego 3-letniego synka. Docelowo będę mu wgrywać na nią różne napisane przeze mnie gry, ale na początek zacznę od klasyki... Czytaj dalej »


Zasilacz do zastosowań lampowych

Zasilacz do zastosowań lampowych

Kiedy zaczyna się zabawę z lampami, czy to do budowy radia, czy wzmacniacza audio, należy załatwić sobie dobre zasilanie. Zwykle to zasilanie jest wbudowane w urządzenie, więc co nowe urządzenie lampowe (czy to radio, czy wzmacniacz) musiałbym kupować nowy transformator... Czytaj dalej »


Klawiatury mechaniczne

Klawiatury mechaniczne

To będzie zbiór kilku projektów, które zrobiłem przez ostatnie kilka lat, związanych z klawiaturami. Zorientowałem się, że nie pisałem o tym tutaj jeszcze nigdy (poza krótką wzmianką w nad czym teraz pracujesz), a temat jest bardzo głęboki i potencjalnie ciekawy dla wszystkich... Czytaj dalej »


Bezprzewodowe czujniki wilgotności gruntu

Bezprzewodowe czujniki wilgotności gruntu

Coś nieskomplikowanego na początek. Ponieważ moja dziewczyna jest maniakiem kwiatów, zaznaczyła sobie coś co by można wetknąć w grunt, zapomnieć o tym, że w tym gruncie jest przez parę miesięcy a w międzyczasie dowiadywać się z tego ile mniej więcej wody znajduje się w ziemi... Czytaj dalej »


Linefollower RoChN 4

Linefollower RoChN 4

Jest to konstrukcja w dużej mierze eksperymentalna, stworzona w celu przetestowania nowych pomysłów i komponentów. Wyniki nie były priorytetem, ale robot radzi sobie całkiem nieźle. Prawdopodobnie należy do kilku najlepszych, startujących na zawodach, linefollowerów w Polsce... Czytaj dalej »


Stacja pogodowa z wysyłką danych na stronę WWW

Stacja pogodowa z wysyłką danych na stronę WWW

Od paru tygodni testuję stację pogodową którą udało mi się zmontować w ostatnim czasie. Stacja oparta o sterownik Lan Kontroler V2.5 firmy Tiny Control. Jest to kompaktowe rozwiązanie zawierające: wejść analogowych: pomiar temperatury, napięcia i prądu, oraz... Czytaj dalej »


Klawiatura makr z ESP32 v2 MAKaROn

Klawiatura makr z ESP32 v2 MAKaROn

Jako fan klawiatur z makrami chciałbym podzielić się z Wami kolejnym projektem. Zaczęło się od małej klawiatury, o której wpis powstał na blogu, a tu już 3 klawiatura (w tym 2 na ESP32). Główną motywacją... Czytaj dalej »


Wroob - Czyli jak zaprogramować swój telefon!

Wroob - Czyli jak zaprogramować swój telefon!

Chciałem się z wami podzielić projektem, który od jakiegoś czasu rozwijam z grupą znajomych. Nazywa się on Wroob i jest to aplikacja pozwalająca zaprogramować swój telefon. Głównym celem projektu jest urozmaicenie procesu nauki programowania w Pythonie, głównie przez wprowadzenie... Czytaj dalej »


System podlewania balkonowego ogródka

System podlewania balkonowego ogródka

Za pare dni wyjeżdżam, a że nie chciałam zostawiać głównie pomidorów na pastwę losu albo znajomych postanowiłam więc zbudować system podlewania. Czasu było mało ale chyba się udało. Po drodze miałam dwie koncepcje, jedna zakładała podlewanie o konkretnej godzinie... Czytaj dalej »


Fluff M0 – płytka kompatybilna z Feather M0 Basic

Fluff M0 – płytka kompatybilna z Feather M0 Basic

Czasem patrzymy na dostępne na rynku płytki z mikrokontrolerami i myślimy sobie ja bym to zrobił lepiej. Zazwyczaj nie mamy pretekstu żeby rzeczywiście tak zrobić, ale czasem tak się życie ułoży, że mamy okazję spróbować. Tak właśnie miałem z płytką... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

diy, forbotdiy, inspiracja, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...