KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #3

Co można zrobić z Arduino? Lista inspirujących projektów #3

Pora na kolejne zestawienie z popularnej serii na temat inspirujących DIY, które można zbudować dzięki wykorzystaniu Arduino.

Tym razem m.in.: automatyczny ogród, zestaw do nauki programowania w Lisp, zwinny robo-kot, a nawet prosty telefon DIY.

Zestawienie to powinno być źródłem inspiracji dla osób, które nie mają pomysłu na następny projekt. Takie przykłady powinny również zmobilizować do działania osoby myślące o rozpoczęciu przygody z Arduino - zachęcam, bo nie ma na co dłużej czekać! Warto zacząć np. od tego darmowego kursu.

Miejsce 10: Prosty automat do sprzedaży z wrzutnikiem na monety

Prosty automat do sprzedaży z wrzutnikiem na monety

Automaty do sprzedaży możemy dzisiaj znaleźć prawie wszędzie. Jeśli kiedykolwiek myśleliście o samodzielnej budowie takiego urządzenia, to ten projekt jest właśnie dla Was. Autor dość szczegółowo opisuje swoje… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Świąteczna ozdoba z miniaturowym Arduino bez PCB

Świąteczna ozdoba z miniaturowym Arduino bez PCB

Niedługo Święta, jest to więc ostatni moment na zbudowanie oryginalnej ozdoby na choinkę. Tym razem projekt niecodziennej, świecącej bombki. Urządzeniem steruje niezwykłe Arduino. Autor postanowił zbudować własną… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Telefon DIY na ESP32

Telefon DIY na ESP32

Rozglądasz się za nowym telefonem? Obawiasz się, że bezduszne korporacje śledzą każdy Twój krok? Jest na to proste rozwiązanie - zbuduj i zaprogramuj telefon, tak jak tego chcesz. MAKERphone… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Radar ultradźwiękowy z wyświetlaczem graficznym

Radar ultradźwiękowy z wyświetlaczem graficznym

Chcieliście poczuć się jak operator radaru, ale nie mieliście dostępu do tak drogiego sprzętu? Oto próba budowy prostej i taniej wersji radaru DIY. Opisywany projekt to oryginalne… Czytaj dalej »


Miejsce 6: Miniaturowy zestaw do nauki Lisp na Arduino

Miniaturowy zestaw do nauki Lisp na Arduino

Czy możliwe jest przekształcenie mikrokontrolera AVR w prosty komputer? Tak! Wystarczy wgrać na Arduino interpreter języka uLisp. Lisp Badge jest komputerem pozwalającym na pisanie i uruchamianie niezależnych programów… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Zwinny robo-kot

Zwinny robo-kot

Nybble to ciekawy projekt mechatronicznego kota. Głównym celem autorów było stworzenie platformy edukacyjnej, dzięki której każdy będzie mógł rozwijać algorytmy chodu robotów. Zestaw do budowy konstrukcji można… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Makieta fabryki samochodów

Makieta fabryki samochodów

Jaki był Wasz najbardziej zaawansowany projekt z Arduino? Pewien konstruktor postanowił, że zbuduje model linii produkującej samochody! Podczas działania makiety można zaobserwować pracę dwóch robotów przemysłowych oraz CNC.… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Automatyczna tarcza, dzięki której zawsze wygrasz

Automatyczna tarcza, dzięki której zawsze wygrasz

Pomysłowy elektronik z pewnością jest w stanie uprościć (lub utrudnić) każdą, nawet najprostszą czynność. Idealnym tego przykładem był ostatnio prezentowany sorter cukierków M&M's. Tym razem przedstawiamy automatyczną tarczę do… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Oryginalny sorter cukierków

Oryginalny sorter cukierków

Czy kusiło Was kiedyś, aby posortować kolorowe cukierki, np. M&M'sy? Zanim każdy trafiłby do przegródki część byłaby już pewnie zjedzona... Rozwiązaniem tego nietypowego problemu jest prosty robot sortujący… Czytaj dalej »


Miejsce 1: Domowy, automatyczny ogródek

Domowy, automatyczny ogródek

Hobbyści potrafią zaskoczyć swoimi pomysłami. Tym razem pora na wykorzystanie elektroniki do automatyzacji domowego ogródka. FarmBota najłatwiej porównać do CNC. Zaskakują jednak dostępne narzędzia oraz aplikacja, która graficznie… Czytaj dalej »


Koniecznie dajcie znać w komentarzach co najbardziej przykuło Waszą uwagę. Które DIY są według Was najciekawsze? Budowaliście już coś podobnego lub macie taki zamiar? Jeśli szukacie pomysłu na jeszcze inne projekty to sprawdźcie pozostałe wpisy z tej serii, znajdziecie w nich więcej inspirujących projektów, które powstały dzięki Arduino lub Raspberry Pi.

TOP DIY: Co można zbudować z Raspberry Pi?
TOP DIY: Co można zbudować z Raspberry Pi?

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niedawno opublikowana lista popularnych projektów, które powstały na Arduino. Pora na kontynuację tego... Czytaj dalej »

arduino, diy, inspiracja, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...