KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

The MagPi #73: Tworzenie gier na Raspberry Pi

The MagPi #73: Tworzenie gier na Raspberry Pi

Dostępny jest już najnowszy numer oficjalnego, darmowego magazynu o Raspberry Pi. Tym razem tematem przewodnim The MagPi jest tworzenie gier na malince.

Oprócz tego, jak zawsze, w obszernym wydaniu znaleźć można wiele inspirujących projektów.

Czym jest The MagPi?

MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecam wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.

MagPi #73: Tworzenie gier na Raspberry Pi

Tematem przewodnim numeru jest tworzenie gier z wykorzystaniem malinki. Tematyka szczególnie ciekawa dla młodych programistów, którzy mogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas lektury tego odcinka można zapoznać się z różnymi metodami tworzenia oraz dystrybucji gier.

Najnowszy numer The MagPi.

Najnowszy numer The MagPi.

Nowość od Google: AIY Edge TPU Accelerator

Z nowego numeru MagPi można się również więcej dowiedzieć na temat małego dodatku sprzętowego do Raspberry Pi prosto od Google. AIY Edge TPU Accelerator to urządzenie, które znacznie zwiększa wydajność malinki w zadaniach wymagających szybkiego wykrywania obiektów na zdjęciach i wideo. Wszystko oczywiście dzięki sztucznej inteligencji, która ma znacznie więcej zastosowań.

Nowość od Google: AIY Edge TPU Accelerator.

Nowość od Google: AIY Edge TPU Accelerator.

Relacja z Maker Faire Tokio

Kilka lat temu miałem przyjemność relacjonować dla Was wizytę na Maker Faire w Rzymie. Było to niesamowite wydarzenia dla każdego fana majsterkowania i elektroniki. W najnowszym MagPi znaleźć można relację z podobnego wydarzenia zorganizowanego niedawno w Tokio.

Relacja z Maker Faire Tokio.

Relacja z Maker Faire Tokio.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz powyższych tematów wyróżnionych przez redakcję magazynu warto zwrócić szczególną uwagę na jeszcze kilka zagadnień. Pamiętacie o Formula Pi? Pisaliśmy o tym wyścigach już w 2016 roku. Inicjatywa cały czas ma się dobrze. Na 8. stronie najnowszego MagPi znajdziecie relację z ostatniej edycji zawodów autonomicznych pojazdów sterowanych przez Raspberry Pi. 

Formula Pi, czyli Raspberry Pi Zero w pojeździe wyścigowym
Formula Pi, czyli Raspberry Pi Zero w pojeździe wyścigowym

Raspberry Pi wykorzystuje się, do budowy wielu, różnych projektów. Tym razem płytkę użyto do budowy autonomicznych pojazdów. Formula Pi to... Czytaj dalej »

Oprócz tego polecam lekturę poradnika na temat crona (strona 54), czyli wygodnego narzędzia, które pozwala zautomatyzować uruchamianie skryptów. Dzięki niemu programy będą mogły startować bez waszej ingerencji w określone dni, o określonych godzinach itd. Na koniec polecam sprawdzić artykuł na temat zabezpieczenia domu z Raspberry Pi. Z tego poradnika dowiecie się jak można wykorzystać kamerę oraz czujniki do pilnowania Waszego mieszkania. Artykuł ten na pewno zainteresuje osoby wykonujące ćwiczenia z naszego kursu Raspberry Pi (poziom II), które dotyczyły Domoticza.

Kurs Raspberry Pi, projekty – #3 – Domoticz, kamera, GPIO
Kurs Raspberry Pi, projekty – #3 – Domoticz, kamera, GPIO

Za nami podstawowa instalacja Domoticza oraz podłączenie pierwszego czujnika. Teraz czas na porty GPIO oraz wykorzystanie kamery. Sprawdzimy... Czytaj dalej »

MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?

Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Z kolei pełna wersja elektroniczna jest do pobrania całkowicie legalnie z tego miejsca:

Zainteresował Was inny ciekawy artykuł z tego numeru MagPi? Podzielcie się nim z innymi - dajcie znać w komentarzach co jeszcze warto przeczytać!

ai, Cron, magpi, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...