KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

MagPi #74: Budowa laptopa z Raspberry Pi

MagPi #74: Budowa laptopa z Raspberry Pi

Dostępny jest już najnowszy numer oficjalnego, darmowego magazynu o Raspberry Pi. Tym razem tematem przewodnim MagPi jest budowa laptopa z użyciem malinki.

Oprócz tego, jak zawsze, w obszernym wydaniu znaleźć można wiele inspirujących projektów.

Czym jest The MagPi?

MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecam wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.

MagPi #74: Budowa laptopa z Raspberry Pi

Głównym tematem tego numeru jest budowanie laptopa z użyciem Raspberry Pi. Znajdziecie w nim zarówno opis tworzenia działającego urządzenia od zera, jak i pomysły na kreatywne wykorzystanie gotowych części ze starego notebooka. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, żeby móc skorzystać z maliny w każdej sytuacji, to są to artykuły dla Was.

Najnowszy numer The MagPi.

Najnowszy numer The MagPi.

Przy okazji warto przypomnieć dwa ciekawe, zbliżone tematycznie projekty, które opisywaliśmy już wcześniej. Pierwszym z nich był telefon na bazie Raspberry Pi, a drugi to tablet z kartonową obudową, którego sercem oczywiście była malinka.

Akwaponiczny ogród z Raspberry Pi

W dziale projektów znajdziecie pomysł na niemal całkowicie zautomatyzowany, zamknięty ekosystem. Połączenie uprawy roślin z Raspberry Pi i akwarium z rybkami jest szczególnie interesującym rozwiązaniem dla osób, które rzadko bywają w domu.

Opis budowy akwaponicznego ogrodu z Raspberry Pi.

Opis budowy akwaponicznego ogrodu z Raspberry Pi.

W nawiązaniu do tego projektu warto przypomnieć popularny projekt FarmBota, czyli autonomicznego, domowego ogródka sterowanego przez Arduino i Raspberry Pi.

Halloween w świecie majsterkowiczów

Zbliża się słynne amerykańskie święto, więc w najnowszym MagPi znajdziecie wiele porad na temat wykorzystania Raspberry Pi do straszenia innych. O ile w Polsce święto ma nieco inny wydźwięk, niż w USA, to niektóre pomysły wydają się warte wypróbowania: nawiedzone lustro czy lewitująca lalka na pewno sprawdzą się jako oryginalny dowcip na znajomych lub element wyposażenia escape roomu.

Pomysły na straszenie z Raspberry Pi.

Pomysły na straszenie z Raspberry Pi.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z Raspberry Pi, to w środku czasopisma znajdziecie szczegółowe instrukcje i opisy, które znacznie ułatwią Wam start z malinką. Artykuły te mogą być dobrym uzupełnieniem do naszego kursu Raspberry Pi od podstaw.

W tym numerze The MagPi zobaczycie także informacje o tym, jak RPi Zero W pomogło monitorować rafy koralowe. Znajdziecie też instrukcję budowy urządzenia informującego o deszczu, dzięki czemu zdążycie uratować pranie przed zamoknięciem. Jeśli szukacie ciekawej i praktycznej obudowy do maliny, w najnowszym MagPi znajdziecie porównanie 10 najpopularniejszych wersji.

Warto również zwrócić uwagę na dział RESOURCES, gdzie zgromadzono kilkanaście przydatnych linków do kursów, książek i poradników, dzięki którym rozwiniecie swoje umiejętności programowania Raspberry Pi w języku C.

MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?

Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Z kolei pełna wersja elektroniczna jest do pobrania całkowicie legalnie z tego miejsca:

Zainteresował Was inny ciekawy artykuł z tego numeru MagPi? Podzielcie się nim z innymi - dajcie znać w komentarzach co jeszcze warto przeczytać!

magazyn, magpi, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...