KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Formula Pi, czyli Raspberry Pi Zero w pojeździe wyścigowym

Formula Pi, czyli Raspberry Pi Zero w pojeździe wyścigowym

Raspberry Pi wykorzystuje się, do budowy wielu, różnych projektów. Tym razem płytkę użyto do budowy autonomicznych pojazdów.

Formula Pi to zawody, w których ścigają się małe pojazdy wyposażone w RPI Zero oraz kamerę. Kampania projektu ruszyła na Kickstarterze i do tej pory zebrała ponad 7000€.

Całkowicie autonomiczne pojazdy pojawią się na naszych ulicach już niedługo. Największe koncerny technologiczne i motoryzacyjne pracują nad swoimi rozwiązaniami. Projekt Formula Pi powstał po to, aby przybliżyć stosunkowo niskim kosztem tą tematykę szerszej grupie osób.

Ideą Formula Pi jest dostarczenie pojazdu oraz oprogramowania. Zadaniem użytkownika jest konfiguracja i optymalizacja kodu. Całość dostarczana jest już na karcie pamięci.

formulapi_obudowa

Wygląd pojazdu.

Przygotowany pojazd startuje w zawodach. Wyścig w zależności od ustaleń może składać się nawet z 23 okrążeń. W konkursie startuje jednocześnie 5 pojazdów. Każdy zawodnik bierze udział w przynajmniej 5 wyścigach. Transmisja z zawodów będzie nadawana na żywo.

Trasa wyścigu

Trasa wyścigu

Sam pojazd zbudowany jest w oparciu o Raspberry Pi Zero. Za sterowanie silnikami odpowiedzialny jest układ Zeroborg czyli 4-kanałowy sterownik silników w postaci nakładki. Podwozie wykonane jest z aluminium o grubości 2mm.

Wnętrze pojazdu

Wnętrze pojazdu.

Sam projekt wydaje się być ciekawy. Jest to coś czego jeszcze nie było. Start w takich zawodach to na pewno miłe doświadczenie. Lecz moim zdaniem, największą przyjemność sprawia właśnie przygotowanie własnego pojazdu i rywalizacja z innymi zawodnikami.

Źródło: [1]

konkurs, raspberry, robot, rpi, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...