KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

(Nie)oficjalna premiera Raspberry Pi podczas otwarcia sklepu

(Nie)oficjalna premiera Raspberry Pi podczas otwarcia sklepu

Dobra wiadomość dla fanów malinki. Ogłoszono otwarcie sklepu Raspberry Pi. Mowa o pierwszej, fizycznej lokalizacji, w której znalazły się ciekawe produkty dla maniaków RPi.

Przy okazji, przez przypadek pokazano zdjęcia nowych produktów sygnowanych logiem malinki, które trafią do sprzedaży dopiero za miesiąc!

Pierwszy, fizyczny sklep fundacji Rapberry Pi mieści się w centrum handlowym Grand Arcade, które znajduje się w centrum Cambridge. Oczywiście lokalizacja ta nie jest przypadkowa, to właśnie w tym mieście narodził się projekt Raspberry Pi.

Sklep czynny jest 7 dni w tygodniu, więc jest duża szansa, że dacie radę go odwiedzić przy najbliższej wycieczce do Wielkiej Brytanii. W środku znaleźć można oczywiście wszystkie możliwe produkty, które są sygnowane logiem Raspberry Pi.

Oprócz tego w sklepie można zobaczyć przykładowe zastosowania dla Raspberry Pi lub kupić różne, malinowe gadżety (kubki, maskotki, torby, magnesy, naklejki itd). Oficjalny sklep RPi nie przyjmuje aktualnie zamówień on-line, nie zajmuje się również przyjmowaniem zwrotów uszkodzonych malinek, które były kupione u dystrybutorów.

(Nie)planowana premiera Raspberry Pi

W materiałach prasowych reklamujących nowy sklep znalazło się jednak kilka zdjęć zupełnie nowych produktów. Raspberry Pi przyznało w komentarzach, że faktycznie widać tam pewne nowości, jednak do sprzedaży trafią one dopiero w ciągu najbliższego miesiąca.

Niestety nie wyciekły zdjęcia Raspberry Pi 4. Tym razem chodzi o oficjalną klawiaturę oraz myszkę. Sprzęty te utrzymano oczywiście w biało-malinowej kolorystyce. Na ten moment dostępne jest tylko jedno zdjęcie, które przedstawia nowości z bliska:

Oficjalna myszka i klawiatura Raspberry Pi

Oficjalna myszka i klawiatura Raspberry Pi

Czy produkty te wyróżniają się czymś nadzwyczajnym? Ciężko powiedzieć, klawiatura wyposażona jest na pewno w HUB USB, a zamiast klawisza z logo Windowsa zawiera... klawisz z logo Raspberry Pi. Nie jest znana dokładna data wprowadzenie tych akcesoriów do sprzedaży. Prawdopodobnie stanie się to w marcu. Kilka dokładniejszych ujęć nowych gadżetów znaleźć można na wideo promującym sklep:

Klawiatura została wyceniona na 90 zł, a myszka na 35 zł - sprzęty te nie należą więc do najtańszych. Na pewno znajdą się jednak fani malinki, którzy uznają to za atrakcyjną cenę. Czy Wy należycie do tej grupy osób i już czekacie na oficjalną premierę opisanych akcesoriów?

Źródło zdjęć: https://www.raspberrypi.org/blog/guess-what/

Jak wykorzystać sieć Tor do połączenia się z Raspberry Pi?
Jak wykorzystać sieć Tor do połączenia się z Raspberry Pi?

Sieć Tor znana jest głównie z tego, że zapewnia anonimowość. Może ona jednak przydać się też fanom RPi, którzy chcieliby…... Czytaj dalej »

premiera, raspberrypi, rpi

Trwa ładowanie komentarzy...