KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

TME zorganizowało Dzień Arduino w 17 krajach afrykańskich

TME zorganizowało Dzień Arduino w 17 krajach afrykańskich

Firma TME zorganizowała obchody Dnia Arduino w 17 krajach afrykańskich oraz w Indiach. Tego dnia, dzięki przeprowadzonym warsztatom, setki osób mogły zapoznać się z Arduino w praktyce.

Wszyscy zainteresowani wykonywali ćwiczenia na specjalnych zestawach edukacyjnych.

Projekt TME Edukacja został zainicjowany w 2016. Zakłada on zarówno bezpośrednie wsparcie dla szkół i uniwersytetów, jak i szereg inicjatyw edukacyjnych, umożliwiających poszerzanie wiedzy z zakresu elektroniki. Program dedykowany jest głównie dla uczniów z krajów afrykańskich oraz z Indii. Projekt TME Edukacja został uruchomiony przez polską firmę TME, która jest jednym z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych.

Firmie TME zależy, aby uświadamiać młodym ludziom z całego świata, jak ważną rolę mogą odegrać w swoich lokalnych społecznościach. Program ma motywować do działania, tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi oraz umożliwiać zdobywanie praktycznych umiejętności.

Arduino Day w Afryce

W ubiegłym roku, w ramach programu TME Edukacja, zorganizowano obchody międzynarodowego dnia Arduino w Tanzani, Malawi, Ugandzie i Egipcie. W związku z dużym zainteresowaniem lokalnych społeczności, w tym roku podobne wydarzenia odbyły się aż w 17 krajach afrykańskich oraz w Indiach.

Dzięki inicjatywie TME Edukacja, 16 marca 2019 roku, odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Arduino w takich krajach jak: Tanzania, Uganda, Malawi, Egipt, Rwanda, Kamerun, Mauretania, Kenia, Madagaskar, Mozambik, Zambia, RPA, Tunezja, Etiopia, Ghana, Nigeria oraz Eswatini. Jedno z wydarzeń odbyło się również w Indiach.

Zapowiedź wydarzenia:

W ramach obchodów Dnia Arduino, w każdym z wymienionych krajów, odbyły się bezpłatne warsztaty, podczas których każdy chętny mógł poznać podstawy programowania Arduino. Wszystkie zajęcia były prowadzone na zestawach uruchomieniowych TME-EDU-ARD-2, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby tego programu.

Wszystkie płytki wyposażone są w oryginalne Arduino UNO oraz zestaw najważniejszych peryferiów: od diod świecących i przycisków, przez wyświetlacze (LCD, OLED, 7-seg), aż po moduły Bluetooth.

Podczas obchodów Dnia Arduino organizowane były również konkursy na ciekawe projekty. Większość ze zgłoszonych prac zbudowały osoby, które poznały Arduino na warsztatach prowadzonych wcześniej przez TME. Wszystkie wydarzenia zostały zorganizowane przez lokalnych ambasadorów TME Edukacja.

Więcej informacji na temat tego programu znaleźć można na tronie TME Edukacja oraz na Facebooku, gdzie regularnie pojawiają się m.in.: zdjęcia z wydarzeń prowadzonych przez ambasadorów TME.

edukacja, TME, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...