KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Altium 365 – nowe podejście do projektowania PCB?

Altium 365 – nowe podejście do projektowania PCB?

Firma Altium pracuje nad narzędziem, które ma odmienić branżę elektroniki. Tym razem chodzi o sposób pracy nad projektem PCB.

Oprogramowanie zintegruje obsługę wszystkich etapów projektowania PCB,  udostępniając wyniki pracy członków zespołu w chmurze AWS.

Niedawno Altium przedstawił szerzej narzędzie Altium 365. Jest to platforma działająca "w chmurze", która ma połączyć wiele etapów związanych z projektowaniem PCB w całość i pomóc w automatyzacji pracy nad kilkoma zagadnieniami równocześnie. Dzięki niej, członkowie zespołu będą mogli w łatwy sposób wymieniać się informacjami, "podglądać" płytkę w 3D, nanosić komentarze i analizować BOM.

Podgląd 3D projektowanej płytki PCB

Podgląd 3D projektowanej płytki PCB

Podstawowym elementem ekosystemu jest podgląd projektowanego PCB w 3D - ma to ułatwić członkom zespołu przegląd, komentowanie i dyskusję na temat projektu, zastępując pliki Gerber i arkusze Excela bardziej przejrzystymi wizualizacjami. Altium 365 nie wymaga zainstalowanego Altium Designera (chociaż posiada mechanizmy do integracji), a do podglądu projektu wystarczy dowolna przeglądarka internetowa.

BOM wygenerowany w programie Altium

BOM wygenerowany w programie Altium

Altium 365 pozwoli w prosty sposób wygenerować BOM z podglądem podzespołów, jednocześnie pokazując ich dostępność u wybranych dystrybutorów i producentów. Pomoże to uniknąć problemów z produkcją urządzenia w wyniku np. korzystania z części, które nie są już w sprzedaży.

Podgląd PCB

Podgląd PCB

Równie ciekawą funkcją jest opcja dostosowania parametrów PCB (odstępów, średnic przelotek, grubości ścieżek itp.) do ograniczeń konkretnych fabryk PCB. Wystarczy załadować parametry z bazy danych, a wbudowane mechanizmy Altium Designera zadbają o 100% zgodności z możliwościami technicznymi wybranego producenta.

Aktualny widok witryny Atlium 365

Aktualny widok witryny Atlium 365

Oprogramowanie ma się pojawić już w grudniu 2018 roku. Producent zapowiada, że posiadacze subskrypcji Altium Designer będą mogli korzystać z narzędzia za darmo, ale dostępna będzie także wersja samodzielna, do której licencję będzie można kupić osobno.

SOLIDWORKS PCB Connector ułatwia współpracę nad PCB
SOLIDWORKS PCB Connector ułatwia współpracę nad PCB

Projektowanie płytek PCB o niestandardowym kształcie nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeszcze trudniej dopracować projekt, gdy różne osoby... Czytaj dalej »

Źródło: [1]

altium, bom, CAD, chmura, PCB, schematy

Trwa ładowanie komentarzy...