Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Biorąc przykład z zawodów eSportowych, piloci quadkopterów organizują się w ligi. DRL, która powstała w zeszłym roku, to tylko jedna z nich. Istnieją także m.in. Aerial Sports League oraz Drone Worlds.
Nie tylko kraksy są widowiskowe. Już sama zawrotna prędkość lecących dronów przyciąga uwagę widzów. Wyścig jest szczególnie atrakcyjny dzięki technologii FPV (First Person View). Po założeniu przez widza gogli, możliwe jest obserwowanie trasy z perspektywy drona.
Wyścigi samochodowe są głośniejsze i mają specyficzny zapach, ale drony ze swojej strony oferują wymyślne sztuczki i akrobacje zupełnie niedostępne dla samochodów. Wpływa na to nie tylko wielkość konstrukcji i umiejętności pilota, ale także bezpieczeństwo – wypadek drona, na przygotowanym torze, nie jest groźny dla człowieka. Dodatkowo wyścig może odbywać się praktycznie wszędzie, np. w korytarzach stadionu.
Jeśli liczba widzów na stadionach nigdy nie będzie dorównywać meczom futbolowym, nie jest to porażką. Zawody można oglądać również online, także przy użyciu własnych gogli do FPV. Wyścigi dronów nie są jeszcze traktowane zupełnie poważnie, ale takie podejście zazwyczaj zmienia się, gdy w grę wchodzą duże pieniądze.
Pula nagród w październikowych zawodach Drone Worlds
na Hawajach wynosi 200 tysięcy dolarów.
DRL właśnie startuje z serią sześciu wyścigów. Jeśli liga będzie mogła zaoferować podobne kwoty, to nie ma powodu obawiać się o przyszłość tego sportu.
Źródło: [1]
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Trwa ładowanie komentarzy...