KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Wyścigi dronów – sport przyszłości?

Wyścigi dronów – sport przyszłości?

Wyścigi dronów mogą stać się sportem bardzo popularnym wśród widzów. Twierdzi tak nie tylko Drone Racing League (Liga Wyścigów Dronów), ale także liczni sponsorzy.

Ten widowiskowy sport ma potencjał i wyróżnia się z tłumu. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość spektakularnych kraks.

Biorąc przykład z zawodów eSportowych, piloci quadkopterów organizują się w ligi. DRL, która powstała w zeszłym roku, to tylko jedna z nich. Istnieją także m.in. Aerial Sports League oraz Drone Worlds.

Nie tylko kraksy są widowiskowe. Już sama zawrotna prędkość lecących dronów przyciąga uwagę widzów. Wyścig jest szczególnie atrakcyjny dzięki technologii FPV (First Person View). Po założeniu przez widza gogli, możliwe jest obserwowanie trasy z perspektywy drona.

Wyścigi samochodowe są głośniejsze i mają specyficzny zapach, ale drony ze swojej strony oferują wymyślne sztuczki i akrobacje zupełnie niedostępne dla samochodów. Wpływa na to nie tylko wielkość konstrukcji i umiejętności pilota, ale także bezpieczeństwo – wypadek drona, na przygotowanym torze, nie jest groźny dla człowieka. Dodatkowo wyścig może odbywać się praktycznie wszędzie, np. w korytarzach stadionu.

Jeśli liczba widzów na stadionach nigdy nie będzie dorównywać meczom futbolowym, nie jest to porażką. Zawody można oglądać również online, także przy użyciu własnych gogli do FPV. Wyścigi dronów nie są jeszcze traktowane zupełnie poważnie, ale takie podejście zazwyczaj zmienia się, gdy w grę wchodzą duże pieniądze.

DRL właśnie startuje z serią sześciu wyścigów. Jeśli liga będzie mogła zaoferować podobne kwoty, to nie ma powodu obawiać się o przyszłość tego sportu.

Źródło: [1]

drony, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...