KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zawody robotów Robocomp, 14.11.2015 – Kraków

Zawody robotów Robocomp, 14.11.2015 – Kraków

Zapraszamy na kolejną edycję Robocompa, która odbędzie się 14 listopada 2015 roku w budynku głównym A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie.

ROBOCOMP to festiwal robotów, który jest inicjatywą KN Integra działającego przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Pomysł wzbudził zainteresowanie władz uczelni i studentów owocując imprezą planowaną z dużym rozmachem. W tej chwili coraz więcej członków koła włącza się w jego organizację – dbając o jego promocję, kontakty ze sponsorami czy też wizerunek.

Główną atrakcją festiwalu będą zawody robotów, wzorowane na podobnych imprezach, które są organizowane w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto urozmaicimy ten dzień warsztatami robotyki dla najmłodszych oraz pokazami profesjonalnych robotów i technologii czołowych firm i organizacji związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.

robocomp_1

Pierwszą częścią będą eliminacje – już od rana 14 listopada wezmą w nich udział zawodnicy zarówno z Polski, jak i zagranicy. Zakończeniem dnia będą uroczyste finały, w trakcie których najlepsi zawodnicy zmierzą się ze sobą w walce o medale i atrakcyjne nagrody.

Podczas festiwalu roboty startować będą w jedenastu konkurencjach. Dzielą się one na dwie grupy – główne oraz pokazowe. Do kategorii głównych należą: MiniSumo, StandardSumo, LineFollower, LineFollower Enhanced, MicroMouse oraz Freestyle, natomiast do konkurencji pokazowych, których finały zostaną rozegrane w czasie kwalifikacji do kategorii głównych, należą: LineFollower Light, LegoSumo, MicroSumo, NanoSumo, a także Wyścig Robotów Kroczących.

robocomp_2

Jeżeli interesuje Cię technika i chcesz zobaczyć nowe technologie w najciekawszej formie przyjdź koniecznie – serdecznie zapraszamy! Udział w festiwalu jest bezpłatny, wszyscy są mile widziani, zarówno zawodnicy, jak i widzowie. Więcej informacji na stronie głównej festiwalu.

Informacja przesłana przez organizatorów.

konkurs, kraków, robocomp, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...