KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zielone światło dla dronów dostawczych w USA

Zielone światło dla dronów dostawczych w USA

FAA (Federal Aviation Administration) w Stanach Zjednoczonych wreszcie zaczyna być przychylna dronom dostawczym.

National Science Foundation przeznaczy 35 mln dolarów na rozwój tych technologii. Alphabet, firma powiązana z Google, otrzymała pozwolenie na loty testowe.

Drony Project Wing stworzone przez Alphabet nie przypominają tych, które pracują dla Amazon. Poruszają się jak samoloty, w związku z czym są mniej zwrotne, ale zarazem zdolne do dłuższego lotu i do przenoszenia cięższych przedmiotów.

Usługa ma wystartować już w 2017 roku. Do tego czasu zmienią się również przepisy zabraniające pilotowania drona, który znajduje się poza zasięgiem wzroku. Loty testowe odbędą się w 6 przeznaczonych do tego lokalizacjach. Maksymalna wysokość lotu to 400 stóp (ok. 122 m).

Rząd USA przyznaje, że dotychczasowe regulacje były zbyt surowe. Nawet Amazon był zmuszony do testowania swoich dronów w Wielkiej Brytanii. Jeszcze przed końcem roku FAA ma przygotować nowe przepisy, które pozwolą na integrację dronów z ruchem lotniczym w przestrzeni powietrznej. Powołany ma być też zespół do spraw bezpieczeństwa.

Działania ratunkowe i rozpylanie środków ochrony roślin, to dwie najważniejsze dziedziny, w których maszyny mogłyby zastąpić ludzi albo z nimi współpracować. Rząd USA jest zainteresowany także m.in. gaszeniem pożarów lasów, dostawami medycznymi do trudno dostępnych miejsc oraz... wyścigami dronów.

Źródło: [1]

drony, google, USA

Trwa ładowanie komentarzy...