Skocz do zawartości

Napęd dla robota sumo


Turgon

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Autor też chyba ma na myśli minisumo ;] Sumo to droższe zabawki. O ile mi wiadomo to w sumo silniki modelarskie (tych "wyższych" klas... nie orientuje się jak one się nazywają)

lub jak kolega wspomniał wkrętarki itd. Sumo to raczej wyższa liga, w porównaniu do niej minisumo to waldki światłoluby 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro tak jak pisałeś masz budżet 20k to popatrz sobie w ofertach firm silników i przekładni takich jak Portescap, Maxon lub Faulhaber, z pewnością wybierzesz sobie pasujące silniki i przekładnie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

silniki modelarskie (tych "wyższych" klas... nie orientuje się jak one się nazywają)

Hmm, właśnie - ma ktos jakieś namiary na zębatki pasujące właśnie do silników modelarskich? Bo myślę, czy by do minisumo nie zastosować jakichś 280 (przekładnię ślimakową jakiś czas temu wybito mi z głowy) i nie wiem gdzie kupić. Może metalowe z serw dałyby radę? Bo standardowe atakujące i odbierające są za duże. Hmmm, ciekawe jak zachowywałby się minisumo na bezszczotkowcach psycholol.gif

Link do komentarza
Share on other sites

A budwaliście kiedyś sumo?

Ile mocy powinny mieć silniki?

Ile momentu?

nie pisałem nigdzie, że mam budżet 20 000zł a jedynie, że jeśli zechcę to tyle wydam, ostatecznie planuję wydać, poza tym co już wydałem, jakieś 7000-10000zł

Kiedy odbywają się zawody sumo we Wrocławiu?

Jak już zbuduję tego robota i go zaprogramuję to będzie mi jeździł na zawody przez 2 lata.

Wiecie o innych zawodach sumo w polsce?

Robota planuję wystawić do pierwszych zawodów w maju 2011 roku w Poznaniu

Link do komentarza
Share on other sites

Turgon, proszę Cię, przeglądnij forum. Zadajesz pytania jakbyś się wczoraj urwał z choinki. Wiemy o innych zawodach, pewnie 90% z nich jest na forum ogłoszonych. Tak samo kupę innych rzeczy można znaleźć po 10s na google, chociażby zagadnienia związane z regulaminami, których też, moim zdaniem, na oczy nie widziałeś.

I jak już zmontujesz to, co montujesz, możesz się wybrać do Wiednia [link]

Link do komentarza
Share on other sites

popatrz sobie w ofertach firm silników i przekładni takich jak Portescap, Maxon lub Faulhaber, z pewnością wybierzesz sobie pasujące silniki i przekładnie.

Mam tylko pytanie wie ktoś gdzie można przejrzeć ich oferty bo jakoś nie mogę znaleźć ani oferty ani sklepu którejkolwiek z tych firm.

Link do komentarza
Share on other sites

Turgon, ty coś chyba oczekujesz, że wszyscy na forum powiedzą ci jak zrobić robota, a ty tylko za niego zapłacisz, a później pojedziesz na zawody.

Jakoś dziwnie w 5min udało mi się wygooglować sklep Maxona: https://shop.maxonmotor.com/ishop/app

Pewnie inne można równie łatwo odszukać. Tylko trzeba chcieć, a nie co chwila wołać pomocy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Faulhaber nie ma sklepu internetowego podobnego do tego z Maxona.

Ja polecam sklep Maxona, albo silniki.com (Wobit). Oczywiście im silnik ma większy moment tym lepiej. Według mnie optymalny moment silnika wynosi 1-2Nm (10-20kgcm).

Kiedyś zastanawiałem się nad wyciągnięciem silnika i przekładni z wkrętarki BOSCH która ma moment 12Nm (nie wiem z kąt oni biorą te liczby 🙂 ). Mówiąc tak obrazowo to silnik powinien mieć tyle siły co porządna wkrętarka.

Obroty na wyjściu przekładni musisz sobie sam dobrać w zależności od konstrukcji, ale zazwyczaj stosuje się silniki 200-400rpm.

Powyższe zdania są prawdziwe dla konstrukcji na dwóch silnikach, jak chcesz dać 4 albo 6 to moc może być mniejsza.

Ja do swojego sumo zastosuję właśnie silniki Maxona (1700zł/szt):

przy okazji reklama zawodów w Wiedniu 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.