Skocz do zawartości

Platforma robota sterowana przez bluetooth - V2


Kaytec

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Twój T102 jest super 🙂 Jeszcze chwytaka mu brakuje. Ale mam dwa pytania:

-czy nie lepiej byłby położyć krótkofalówkę "na płasko"?

-dlaczego Twój robot nie radzi sobie z taką wysokością, jaka jest na filmiku ("Nie jadę! Za wysoko")? Przecież jest na gąsienicach, nie powinien się "zawiesić".

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo pomysłowy projekt. Super.

Sterowanie ile może mieć "kanałów"? Rozumiesz o co mi chodzi, bo z tego co ja policzyłem to 12 bo masz 12 klawiszy w telefonie chyba ze można nie tylko za pomoca klawiszy generowac sygnał.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy mógłby pan zamieścić schemat i w jaki sposób jest to sterowanie zrobione? Jak można to zrobić na słuchawce?

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Profesorek przestań wszystkim na Pan pisać! To jest forum, to jest moje ostatnie słowne ostrzeżenie dla ciebie. Jeśli jeszcze raz zobaczę "pan" w twoim poście dostaniesz 3 ostrzeżenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zastanawia mnie jeden drobiazg -

Lcd " Swiat"

Lcd Chr(0)

Lcd "o"

To pierdoła, ale można to zapisać po prostu

Lcd " Swiat";Chr(0);"o"

czy nawet

Lcd spc(4);"Swiat";Chr(0);"o"

Ostatnio sporo dłubałem w lcd, dlatego zwróciłem uwagę😉 No chyba, że tak miało być 😉

Szacun i piwo za konstrukcję!

Link do komentarza
Share on other sites

@Nawyk - efekt jest taki sam

@profesorek - Link do schematu Jest w pierwszym zdaniu!

@mario166 - tak jak wyżej, wszystko jest opisane w poprzedniej prezentacji bez sensu kopiować jeszcze raz to samo.

@KD93 - W poprzedniej wersji leżała na płasko, i narzekali że lepiej pionowo bo antena przystosowana do pionowej pracy. Jest pionowo narzekają że nie wjedzie pod łóżko 😉.

Co do wysokości czujnik ma regulowaną optykę, to jest już nieosiągalny pułap - grozi dachowaniem, urwaniem czegoś itp. A po to jest czujnik żeby chronić konstrukcję która pokazuje tylko możliwości sterowania. Dzięki czujnikowi mogę też nazywać projekt robotem zdalnie sterowanym - pomimo że ktoś nim kieruje, sam może anulować działanie jeżeli grozi to jego uszkodzeniem - w tym przypadku wjechaniem w przepaść (czujnik projektowany z myślą o jeździe na blacie stołu itp).

@mario166 - używając telefonu jako generatora 12 kanałów typu 1/0, używając generatora napisanego we Flashu znaków jest 16 (dodane ABCD)

Link do komentarza
Share on other sites

Wyszła Ci dobra "aktualizacja" pierwszej wersji i az to dam ci piwko ;D.

Mógłbyś wtajemniczyć co to za czujnik sprzodu [ najlepiej pełna nazwa;) ] ? szukałem w tekście ale nic nieznalazłem 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Czy dobrze rozumuję, że mógłbyś usunąć całkowicie krótkofalówki i sterować tylko przez bt? Rozumiem, że krótkofalówki są tylko po to, żeby zwiększyć zasięg, tak? I też jestem ciekawy co to za czujnik jest, jakie parametry i takie rzeczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak dokładnie, krótkofalówki są tylko przedłużeniem marnego zasięgu BT (10-15 metrów), w pokoju można z nich całkowicie zrezygnować.

Informacje o czujniku:

http://sensor.baumerelectric.com/productnavigator/scripts/product.php?pid=FHDK_10P1101_KS35&cat=CONFOptoelektronische_Sensoren&psg=&language=en&r=1&ptk=&country=US&header=United+States+%2F+Baumer+Ltd.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam dwa szarpy i wciąż nie mogę znaleźć dla nich zastosowania. Bez sensu było by je używać do czegoś gdzie potrzeba tylko zera i jedynki i ewentualnie jednorazowej regulacji progu działania (optyczna). Baumer był tańszy a w zasadzie dostałem za darmo jako uszkodzony - wciągnęło go w maszynę i urwało kabel aż po same ścieżki - dlatego na zdjęciach ma ślady taśmy izolacyjnej 🙂.

Prawdę mówiąc robot ten jest efektem pracy "tego co mam pod ręką i się wala jak wiatr po gaciach w warsztacie". Ledy pochodzą z jakiejś rozwalonej lampki rowerowej, lcd bóg wie skąd, drobnice miałem, a serwa z poprzedniego projektu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

jak patrzyłem na dobrze znanym serwisie aukcyjnym to ten czujnik kosztuje ok. 80zł a dokładniej jego nazwa to BAUMER ELECTRIC FEDM08P1001/S35L.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.