Skocz do zawartości

Kopłapow - etiuda na temat sprzątacza


ethanak

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podoba mi się ten pomysł, żeby sobie zminiaturować przemysłową maszynę do mycia podłogi - precz z mopami! @ethanak to jest wersja rozwojowa czy finalna? Ciekaw jestem postępów. Może jakiś ciekawy pomysł względem samej techniki mycia się tu pojawi i będę mógł go zaimplementować swojej żonie ;D

Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, atMegaTona napisał:

to jest wersja rozwojowa czy finalna?

A pisałem, pisałem...

Dnia 28.10.2019 o 18:16, ethanak napisał:

którego zadaniem jest sprawdzenie wszelkich koncepcji przed zaprojektowaniem i skonstruowaniem prototypu

Wiadomo że w tej postaci robot nie nadaje się do normalnego użytkowania, swoje zadanie spełnił i teraz czas na pierwszą wersję użytkową. Na pewno pozostawię przedną część (silnik z gąbkami i zderzak) ale resztę trzeba zrobić od początku - tym razem bez prowizorek bo już wiem co będzie działać a co mogę sobie darować.

13 godzin temu, TheAresX napisał:

Zmieścić by sie zmieściło pewnie, ja mam takie co mają Max 1 cm średnicy

Nie byłbym taki pewny. Zębatka napędowa musiałaby być umieszczona między kołem a korpusem silnika, siłą rzeczy musi mieć mniejszą średnicę niż opona. Zębatka przy enkoderze też jakąś tam średnicę musi mieć, czyli jakby nie patrzeć gdzieś to będzie  wystawać. Koło musiałoby być jeszcze bardziej odsunięte od silnika...

W sumie na upartego dałoby się to upchnąć, ale miałoby to sens, gdyby takie znormalizowane mechanizmy można było gdzieś tanio kupić. Musi być tanie i łatwe do przeróbki - bo przecież w podobnej cenie istnieją silniki z podwójnym wałem, które żadnych przeróbek nie wymagają. Musi być łatwo dostępne - jakaś awaria nie może mi unieruchomić robota bo zastosowany element jest nie do zdobycia...

Tak że jeśli mój sposób po dodaniu bramki Schmitta (akurat nie mam, muszę dopiero zamówić) nie będzie działać prawidłowo - po prostu zastosuję inne silniki.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej gdyby był oparty o zasadę działania na środowisku ros. Z budową mapy otoczenia. Wtedy miałbyś dokładniejsze sprzątanie oraz dodatkowe funkcje takie jak planowanie drogi itd. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, sparow napisał:

No na atmedze tego nie ogarniesz

Wiem. A w założeniach jest właśnie Arduino Pro Mini 😉

Co do wymiarów - wolałbym postawić w robocie np. ESP32 i połączyć to z domowym pecetem czy laptopem w charakterze serwera - mniej prądu by żarł, a i moc obliczeniowa ciut większa niż malinki... ale to temat na zupełnie inną konstrukcję.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.